Slovenci so zablesteli v Moldaviji, kjer je bil postavljen nov rekord

Slovenska nogometna reprezentanca je v 4. krogu tretje skupine Lige narodov C v gosteh v Kišinjevu premagala Moldavijo s 4: 0. Slovenci, ki so se po remiju med Kosovom in Grčijo (0: 0) uvrstili na vrh lestvice C, dosegli tudi nov rekord v seriji brez prepuščenih golov. Zanimivo je bilo tudi na drugih igriščih po Evropi, svetovni prvak Francija je v reprizi finala svetovnega pokala 2018 v Zagrebu premagala Hrvaško z 2: 1, evropski prvak Portugalska pa je brez okuženega Cristiana Ronalda s 3: 0 premagal Švedsko.

Liga narodov, 4. krog:

Sreda, 14. oktober:
Liga C, skupina 3:
Moldavija: Slovenija 0: 4 (0: 3)
Lovrić 8., Vučkić 37./11m, 42., 55./11m.

Štartna postava Slovenije: Oblak, Balkovec, Mevlja, Blažič, Skubic, Verbič, Kurtić, Bijol, Bohar, Vučkić, Lovrić.

Sportal

Dan za novo slovensko ploščo? Jan Oblak potrebuje le 36 minut!

3.

Izbrani Matjaža Keka v Kišinjevu so gostili Moldavijo, ki so jo prejšnji mesec v praznih Stožicah premagali z 1: 0, tokrat pa so bili še bolj suvereni (0: 4). Zaradi kazni rumenega kartona desni bočni branilec zagrebškega Dinama soigralcem ni mogel pomagati Petar Stojanovič, ki ga je uspešno nadomestil v začetni postavi Nejc Skubic.

Slovenci so sijajno odprli tekmo. že v četrti minuti je bil sicer na odlični preizkušnji Jan Oblak, Ion Nicolaescu je poskušal z lobom premagati vratarja po fenomenalni podaji Ionel Nicolaescu, vendar se je žoga od prečke odbila visoko v zrak. Le štiri minute kasneje je slovenska ekipa po podaji v vodstvu Damjan Bohar s svojim prvencem v dresu s slovenskim grbom Sandi Lovrić. Ker je Oblak danes v uvodnih 36 minutah ostal neporažen, je Slovenija postavila nov rekord v seriji brez prepuščenih zadetkov.

READ  Prvi nov izziv se ponuja - obramba zmage na Touru

Le minuto po novem rekordu je z enajstmetrovke povišal na 2: 0 Haris Vučkič, potem ko se je Igor Armas spotaknil Benjamin Verbič v kazenskem prostoru zakrivil strel z enajstih metrov. Vučkić je le pet minut pozneje znova zadel, tokrat pa je asistenco vpisal Bohar. V 55. minuti je imela Slovenija še enajstmetrovko, prekršek Jure Balkovac v kazenskem prostoru je zadel Sergiu Platica, tudi tokrat je bil zanesljiv Vučkić, ki je dosegel hat-trick in postavil končni rezultat tekme.

Vratar Oblak je v letošnjem tekmovanju še vedno neporažen, hkrati pa je bil za Slovence že peta zaporedna tekma brez prejetega zadetka. Slovenija je zbrala deset točk od možnih dvanajstih in je na vrhu tretje skupine lige C, dve točki pred drugo Grčijo.

Moldavija: Slovenija, foto: Reuters:

1/8

Doslej se je Slovenija štirikrat pomerila za točke z Moldavijo in svoj cilj vedno dosegla. V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2006 je pred 15 leti igrala v Kišinjevu in zahvaljujoč golom Klemna Lavriča v Matej Mavrič Rožič zmagala z 2: 1.

Kosovo: Slovenija, slovenska nogometna reprezentanca, Jan Oblak