Sevilla je po drami do šestega naslova Handanovića ostala praznih rok

Španska Sevilla je šestič v zgodovini postala zmagovalec evropske lige in potrdila primat v drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju. V finalu so Andaluzijci v Kölnu s 3: 2 premagali italijanski Inter, kjer je Samir Handanović branil celo tekmo, preskočil prve lovorike, a na koncu ostal praznih rok. Tragični junak tekme je bil Belgijec Romelu Lukaku, ki je na koncu tekme odločil z lastnim golom.

Sevilla : Inter 3: 2 (2: 2)
de Jong 12. 33., Carlos 74 .; Lukaku 5./11-m., Letnik 36.

Začetek enajstih:
Sevilla: Bono, Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón, Fernando, Jordán, Banega, Ocampos, Suso, De Jong.
Inter: Handanović, Godin, de Vrij, Bastoni, D’Ambrosio, Barella, Brozović, Gagliardini, Young, Lukaku, Lautaro.

V finalu drugega letošnjega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja sta tekmovala španska Sevilla in italijanski Inter, ki sta s tem – vključno z današnjim – že devetimi naslovi najuspešnejša v tem tekmovanju. Danes se je Sevilla znova veselila, saj je v šestem finalu ohranila stoodstotni donos.

Tekmeca sta tekmo začela odločno. V tretji minuti so napadalci Sevilje napadli, Samir Handanović je naredil napako, toda branilci Intera so se branili in v protinapadu krenili ekspresno. Romelu Lukaku. V kazenskem prostoru je Diego Carlos zrušil Belgijca, Lukaku pa je prevzel odgovornost na ramenih in s kazenskim udarcem Interja prevzel vodstvo. Izjemni 27-letni napadalec je v tej sezoni dosegel že 34. mesto.

Diego Carlos je zrušil Lukakuja v kazenskem prostoru.

A Interjevo veselje ni trajalo dolgo. Po golu italijanske ekipe so nogometaši Seville močno napadli. V 12. minuti je po podaji Jezusa Navasa natančno in močno meril z glavo Luuk de Jong in premagal Handanovića ter izid poravnal na 1: 1. Igra je bila na trenutke skoraj divja, Diego Carlos pa je v 17. minuti v kazenskem prostoru spektakularno rešil vrata. Danny Makkelie presodil, da je bila njegova roka ob njegovem telesu.

READ  15. dan olimpijskih iger v Tokiu: Torrent to ponovi

Handanović je bil drugič poražen. V 33. minuti je vroči de Jong znova prišel z glavo in z izjemnim lobom premagal slovenskega vratarja. A tako kot po prvem golu je tudi tokrat prišlo do izenačenja. Prosti strel Diego Godina v kazenskem prostoru je našel Marcela Brozovića, Urugvaj pa je izid izenačil z glavo na 2: 2. Tik pred koncem prvega polčasa je nevarno streljal proti golu Interja Lucas Ocampos, a se je Handanović izkazal s svojo obrambo.

V drugem polčasu sta obe ekipi nekoliko stopili na zavore in v 75. minuti so igralci Seville znova povedli. Po prostem strelu v kazenskem prostoru Interja je Diego Carlos naredil privlačen poskus s škarjami, a je na žalost posegel strelec prvega gola Interja Lukaku, ki je žogo postavil za hrbet Handanovića in postavil končni rezultat tekme. Cilj Uefe so kasneje pripisali Carlosu.

Igralci Interja po koncu niso mogli skriti razočaranja.

Handanović še vedno brez lovorike

Handanović se je pred sezono 2011/12 preselil iz Udineseja v Inter, a že devet let ni okusil sladkosti zmage v italijanskih ali evropskih tekmovanjih. Inter tako ostaja s tremi naslovi, saj je trikrat osvojil nekdanji pokal Uefe, predhodnico tekmovanja, kot ga poznamo v trenutni različici. To mu je nazadnje uspelo v sezoni 1997/98.

Sevilla je v tem tisočletju šestkrat zmagala v Evropski ligi. Klub velja za pravega specialista tega tekmovanja, šesti naslov pa je prvi po letu 2016, ko so bili v finalu boljši od Liverpoola. Angleški in španski klubi so v zadnjih devetih sezonah zmagali na tem tekmovanju.

Sevilla se počuti kot v ligi Europa

Sevilla se počuti kot “otrok v peskovniku” v ligi Europa. Osvojila je že svoj šesti naslov.

READ  Middlesbrough razmišlja o prestopu v 28-Cap International

V Nemčiji je Inter na zaključnem turnirju Evropske lige, spremenjeni sistem tekmovanja je posledica pandemije novega koronavirusa, na poti v finale so premagali Getafe (2: 0), Bayer Leverkusen (2: 1) in v polfinalu Shakhtar iz Donjecka s 5: 0.

Andaluzijski velikan je v polfinalu izločil Manchester United (2: 1), Wolverhampton (1: 0) v četrtfinalu in Romo (2: 0) v 16. krogu.