Selektor je pojasnil, zakaj pogreša Jan Oblak

Kapetan slovenske nogometne reprezentance Jan Oblak je med ogrevanjem za tekmo Lige narodov proti Kosovu (2: 1) bolel rame. Ker so ga v petek bolečine ovirale pri delu, se je selektor Matjaž Kek odločil, da ga v začetni enajsterici zamenja z Vidom Belcem. Kapetanski trak je prevzel Josip Iličić, o zmagovalcu pa je odločil zadetek z bele točke v umirajočih trenutkih tekme. S tribun mu je zaploskal tudi 27-letni Škofjeločan.

Sportal

Iličić nas je spomnil na Ačimovića in odprl avtocesto do mesta, ki si ga želimo

Zasedba Matjaža Keka je pred začetkom obračuna s Kosovom doživela nepričakovan udarec, saj je ostala brez prvega vratarja Jana Oblaka. Škofjeločan je med ogrevanjem začutil bolečino v rami, strokovno vodstvo pa se je nato iz previdnosti odločilo, da preskoči obračun.

“Predvčerajšnjim je na treningu občutil manj bolečin v rami. Danes se je skušal ogreti, a selektor bo povedal več,” je povedal tehnični vodja reprezentance. Milivoje Novakovič po prvem polčasu, ki se je končal brez zadetkov, je Sportklubu povedal, kako bo po tekmi razkril več o naravi poškodbe Oblaka Matjaž Kek.

Jan Oblak (v sredini) je dvoboj s Kosovom spremljal s tribun.

Škofjeločani so tekmo spremljali na tribunah, kar je bil dober znak, da bo prišlo do hujše poškodbe. “Jan” že dva dni čuti njegovo ramo. Zelo si je želel pomagati moštvu. Na ogrevanju je poskušal narediti vse v tej smeri, a moje razmišljanje o tem, kako potrebujemo le 100-odstotno pripravljene igralce, me je pripeljalo do tega, da Belec vstopi v cilj, ” je po sladki zmagi Slovenije pojasnil selektor (2 : 1), ki je obdržal prednost dveh točk pred Grčijo.

READ  Lov na nov evropski naslov na poti proti Tottenhamu, Roma Tirana

Slovenija Kosovo

Sportal

Slovenija v sodniški prilogi k zmagi nad Kosovom!

komentarji:

28.

oddelki:
6.

59-letnemu Mariborčanu ni bilo lahko, saj je Oblak eden najboljših vratarjev na svetu, odziv prve menjave, izkušen rezervni vratar Vida Belca, vendar je bil navdušen. “Svoje delo je opravljal suvereno. Izkazalo se je, da so tudi tiste tekme s San Marinom in Azerbajdžanom nekaj pomenile. V današnjem nogometu se niti dve uri pred začetkom nikoli ne ve, kaj se lahko zgodi. Pomembno je, da imamo nekoga, ki ga lahko nadomesti it, ” je pohvalil Belca.

Po zmagi je Oblak stopil na igrišče in čestital sotekmovalcem za šov, s katerim so nadaljevali svoj neporaženi niz leta 2020.

Ne samo Cloud, poškodoval je tudi Hennessey

Zvezdnik Atletica je eden od le dveh vratarjev, ki sta na uvodnih štirih srečanjih Lige narodov letos branila vseh 360 minut, a nista sprejela niti enega zadetka. Drugi je prvi skrbnik Walesa Wayne Hennessey, ki tako kot Oblak zaradi zdravstvenih težav v 5. krogu Lige narodov ni dobil priložnosti. V nedeljo se ni branil proti Irski, ki je otoški obračun z Valižani izgubila z 0: 1, zato Wales za razliko od Slovenije, ki je prvi cilj prejela leta 2020, še vedno vztraja pri neokrnjeni mreži v ligi narodov.

Slovenski niz se je ustavil pri 607 minutah

Selektor Matjaž Kek je na današnjo tekmo nenadoma vstopil brez Jana Oblaka, a je bil nadvse zadovoljen s spoznanjem, da lahko računa tudi na suverena Vida Belca.

READ  Svetovno prvenstvo v nogometu 2022 - Evropska kvalifikacija - Rusija in Slovenija Predogled in napoved

Slovenija je v tekmo s Kosovom vstopila z rekordom, ki ni dosegla zadetka, ki je trajal 549 minut, na tekmi pa je bil podaljšan na 607 minut, nato pa je moral Belec žogo v svojo mrežo dobiti, ko je bil v 58. minuti . premagan Vedat Muriqi. Oblak je na štirih tekmah Lige narodov ostal neporažen, Štajerec, ki v letošnji sezoni brani za Salernitana, pa na obeh prijateljskih tekmah. Zdaj je dobil še eno priložnost v ligi narodov, kjer je leta 2018 branil na vseh šestih tekmah, a zaman čakal na zmago.

Srečal jo je v nedeljo v Stožicah proti Kosovu, ko je po poškodbi Oblaka nenadoma imel priložnost za nastop. V svojem sedmem nastopu v ligi narodov je končno dobil svojo prvo zmago. Leta 2018 so takrat vodili Slovenijo Tomaž Kavčič v Igor Benedejčič, Kekova trenutna pomočnica, je trikrat remizirala in trikrat izgubila.

Fotogalerija s tekme v Ljubljani, fotografa Matic Klanšek Velej in Grega Valančič / Sportida:

1/52

V sredo Slovenijo čaka sklepno dejanje Društva narodov, obisk vročih grških tal. Po zmagi nad Kosovom selektor Kek do takrat ni razpravljal o možnostih, da bi se Oblak vrnil pred vrata.

Trener Atletica Diego Simeone iskreno upa, da bo Jan Oblak čim prej odpravil bolečine v rami.

Nadaljnja poročila o Oblakovem zdravju bodo v prihodnjih dneh poslušali tudi v Španiji. Oblak sije v vratih Atletica v španskem prvenstvu v tej sezoni, kjer še vedno ni poražen, v sedmih tekmah pa je prejel le dva zadetka. Če je v La Ligi skoraj nedotakljiv, je veliko bolj ranljiv v ligi prvakov, kjer je bil na uvodnih treh srečanjih poražen kar sedemkrat.