Rusija je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo premagala Slovenijo, Hrvaška pa je zmagala

SOCHI, Rusija (AP) – Artem Dzyuba je v sobotni zmagi nad Slovenijo nad Slovenijo z 2: 1 dosegel dva zadetka …

Soči v Rusiji (AFP) – Artem Dziuba je v soboto dosegel dva zadetka Rusije pri zmagi nad Slovenijo z 2: 1, približal se je rekordu, ki ga je postavil v Rusiji, medtem ko je Luka Modrić v grozni tekmi s 1: 1 postavil ekspresni rekord večine tekem na Hrvaškem 0 zmaga. Na Cipru.

Zmaga Rusije pred 13.000 množicami – ki jo je po pravilih konkurence in ruski zakonodaji dovolila pandemija koronavirusa – je obdržala Rusijo na vrhu skupine H, ko se je obnovila po katastrofalnem koncu lanske kampanje Lige narodov. Slovenski zagon se je ustavil po njihovi presenetljivi zmagi nad Hrvaško v sredo.

Ko je v 26. minuti odprl zadetek, je Dzyuba najprej nameraval soigralca Dalerja Koziaeva postaviti z blazinico z glavo, a je žogo vrnil, ko se je Koziaev ujel v obrambo. Dziuba je sprožil podajo Kozijeva in žogo sprožil nizko, obšel je iztegnjeno roko Jana Oblaka.

Dziuba je po devetih minutah znova zadel, pokazal svojo moč in nadzor, zahteval odboj in Oblaka premagal po prvem strelu Alexandreja Golovina v prečko. To je Dzyubo dvignilo na 29 golov za Rusijo, kar je pod rekordom Aleksandra Kirgakova za zadetke Rusije od razpada Sovjetske zveze.

Slovenija je na zadnjem srečanju pred 12 leti na svetovnem prvenstvu leta 2010 premagala Rusijo in na kratko zagrozila z novim presenečenjem, ko je Josip Iličič s prvim strelom zadel drugi gol Dziube, vratarju Antonu Schonenu pa ni ostalo več možnosti. .

Ilić je imel v 67. minuti dobro priložnost za izenačenje, a je zgrešil svoj strel in žogo zadel neposredno v Šnenu.

READ  Drinker: Odločite se za kongres; Gantar: Z dnevnega reda moramo odstraniti notranje razlike

Hrvaška mala zmaga

Hrvaška je leta 2018 prišla do finala svetovnega pokala, vendar se trudi pokazati, da sodi na turnir naslednje leto.

Hrvaška je upala na prepričljivo zmago, da bi svojo kampanjo po porazu proti Sloveniji vrnila na pravo pot, a je bila na tekmi, ki jo je odločila napaka v obrambi, prisiljena na zmago proti Cipru z 1: 0. Vezist madridskega Reala Modrić je na miren način dobil rekordnih 135 nastopov za svojo državo pred nekdanjim bočnim branilcem Darigo Sereno.

Mario Pasalic je edini gol na tekmi dosegel v 40. minuti, potem ko je Ciper na mesto poškodovanega Demetrisa Demetria pripeljal rezervnega vratarja Neophytosa Michaela. Pasalić je z lahkoto zaključil mimo Michaela, potem ko je branilec Costas Soterio žogo z glavo poslal nazaj, a jo je poslal naravnost hrvaškemu vezistu.

Z zmago je končal niz petih tekem brez zmage za Hrvaško, ki bo v torek iskala novo zmago nad Malto. Prvič po oktobru 2019 Hrvaška ni prejela zadetka.

Malta je v kvalifikacijah za svetovni pokal osvojila redko točko z neodločenim izidom 2: 2 s Slovaško. Sredozemska država, ki je zasedla 176. mesto na svetu, je bila na dobri poti do presenetljive zmage, ko je zgodaj prišla z 2: 0, vendar je Slovaška zgodaj v drugem polčasu vrnila z dvema goloma.

Slovaška ima na dveh tekmah proti Cipru in Malti le dve točki, edini ekipi v skupini H, ki še nikoli nista igrali na svetovnem prvenstvu.