Rusija je premagala Slovenijo in si zagotovila vodstvo ekipe v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v nogometu

Boxcore – Soči (27. marec 2021) Ruska reprezentanca je na stadionu Fisht v Sočiju premagala Slovenijo z 2: 1, da bi si zagotovila vodstvo v skupinskem delu kvalifikacij za SP 2022. Za rusko ekipo je zmagal kapetan Artem Djibouta. Oba sta za reprezentančno muco d’Souba prejela 29 golov – enega manj od vodilnega strelca vseh časov Alexandra Kershaka (30).

V prvem polčasu so Rusi začeli aktivno igro z Mariom Fernandezom. Sredi polčasa bo od zadetka iz kazenskega prostora 1-0. D’Souba, ki je v 35. minuti odvzel žogo v predelu svinčnikov in je bil obkrožen z več branilci, je žogo zadel v mrežo. Ilikik je po pol minute po udarcu na daljavo rezultat znižal v pol minute.

V drugem polčasu so Slovenci ujeli regionalno prednost, niso pa si ustvarili nevarnih priložnosti. Rusi so se močno upirali, a se za spletom niso znašli. Slovenci so sčasoma pritisnili, a so bili kratki.

Rusi so v skupini sami z dvema zmagama na dveh tekmah.

Rusija 2: 1 Slovenija (2: 1)