Rusija je osvojila prvo zlato v dvojnem mogotu v prostem slogu

Zapisala Vusala Abbasova 12. marca 2021

Smirnova je s čistimi in gladkimi 83,08 točkami skozi celotno vožnjo osvojila zlato medaljo in postala tretja najmlajša svetovna prvakinja v zgodovini smučišč Mughal. / Hans Penning / AP Photo

Rusija je na svetovnem prvenstvu v dvojicah prvič v svoji zgodovini osvojila zlato z neverjetnim nastopom ruske smučarke prostega sloga Anastazije Smirnove. 2021 FIS svetovno prvenstvo v smučanju in deskanju na snegu.

V torek je 18-letna smučarka prostega sloga, ki je zastopala Rusko smučarsko zvezo, Zasluženo Prvo zlato v svetovnem prvenstvu za najboljši konec rastoče kariere, v finalu je presegel soigralko Victoria Lazarenko in Anastasijo Korotko iz Kazahstana. To je druga medalja, ki jo je Smirnova osvojila v dveh dneh. V ponedeljek je pri ženskih mogotkah osvojila bron.

Smirnova je s čistimi in gladkimi 83,08 točkami skozi celotno vožnjo osvojila zlato medaljo in postala tretja najmlajša svetovna prvakinja v zgodovini smučišč Mughal. Medtem je 17-letni Lazarenko, ki je z neverjetno hitrostjo dosegel učni načrt v Almatyju, osvojil srebrno medaljo z 84,51 točke, potem ko je v zavojih skozi srednjo divizijo naredil eno ali dve napaki.

Tekmovalec pri povprečnem naklonu 26 stopinj od približno 660 do 890 čevljev (približno 200 do 270 metrov) je smučar Moghal dosegel hitrost, tehnike sukanja in dva obvezna pokončna skoka. Možgalski tečaji imajo dve majhni odskočni deski, ki jih nosimo za manevriranje iz zraka. Športniki lahko med tekom igre naredijo pokončne ali obratne trike s teh zavihkov.

Svetovno prvenstvo v nebo in deskanju na snegu FIS leta 2021 gostijo Švedska (Idre), Slovenija (Rogla), Kazahstan (Almaty) in ZDA (Aspen). Mogoli del svetovnega prvenstva FIS Freestyle Sky 2021 Pod kontrolo V Almatyju, največjem mestu in nekdanji prestolnici Kazahstana od 8. do 11. marca. Almaty je vstopil na tekmovanje v zračnem in mogotskem polju po umiku Zhangjiaga kot gostitelja zaradi kitajskih omejitev vlade Govt-19.

READ  Hrvaški potres: Slovenija zaradi previdnosti zapre jedrsko elektrarno

Letos športniki in ekipa države tekmujejo pod zastavo Ruskega olimpijskega komiteja (ROC) in Ruske nebeške federacije (RSF) po odločitvi Svetovne protidopinške agencije (WADA) o prepovedi največje države v Kaspijska regija. Iz vseh večjih športnih dogodkov. Rusko sodelovanje na letošnjih olimpijskih igrah v Tokiu 2020, katarskem svetovnem pokalu FIFA 2022 in zimskih olimpijskih igrah 2022 v Pekingu je že štiri leta prepovedano zaradi škodljivih podatkov iz moskovskega laboratorija.