Rokometaši so prepričani v evropsko prvenstvo, potem ko je Turčija premagala druge športe

Rokometaši bodo v nedeljo doma v Almerju odigrali zadnjo ekipno tekmo proti Poljski. Moštvo bi lahko presenetljivo premagalo voditelje Slovenije 27-26 in Nizozemsko z nedeljsko zmago potisnilo na drugo mesto. A tudi ob porazu Orange ni mogel več zamuditi evropskega prvenstva, ker je ekipa nekako prišla do četverice vseh kvalifikacijskih ekip. Za te države so na voljo tudi vstopnice za evropsko prvenstvo.

Nizozemski rokometaši so se evropskega prvenstva udeležili le enkrat. Januarja 2020 bo na Norveškem. Ekipa je bila nato izločena iz skupinskega dela.

Kotnik Alec Smith je ena izmed oranžnih zvezd. Zadel je šestkrat. Najboljši strelec ekipe je bil Kay Smith s petimi zmagami. Superzvezdnik Luke Staines je že dolgo na klopi. Zvezdnik ekipe je igral le zadnjih petnajst minut. Danny Begins, Rudder Den Feldi, Isu Slaters, Samir Pinganem so dosegli štiri zadetke.

Richardsonovi možje so močno začeli in zelo hitro napredovali (13-7). Turki so bili takrat nekoliko šibki, a so se ob koncu tekme dobro vrnili. V prvem polčasu je bilo 15-12 v korist Nizozemske.

V drugem polčasu so gostitelji, ki še niso zmagali v kvalifikacijski tekmi, nadaljevali z močnim pritiskom. Nizozemska reprezentanca je šele od 22. do 21. lahko poostrila pokritost. Predstavitev Steinsa je moštvu prinesla več hitrosti in gibanja. Posledično turški vratar Bart ni mogel prestopiti Ravensberga in streli na turški gol so bili skoraj vsi zmage.

“Morda to ni bila naša najboljša igra, a zmaga je zelo pomembna.” “Tekmo med Slovenijo in Poljsko si bomo ogledali v naši hotelski sobi in upamo, da bomo po tekmi priredili malo zabave,” je po tekmi dejal plejmejker Pekins. Geego igraR.

READ  Kljub padcu je Roglič zlahka obdržal rumeni dres, mladega Nemca do etapne zmage

Bygens je na večini tekem igral vlogo Stainesa. Richardson je obdržal svoje najpomembnejše igralce in je popolnoma aktiven s svojim klubom Paris Saint-Germain. “Imeli smo nekaj slabih pogojev, bili so nekoliko umazani, a smo jih v drugem polčasu dobro pobrali. Z Lukom v moštvu je bilo veliko hitrosti in dosegli smo zelo enostavne zadetke.”

Neomejen brezplačen dostop do eksponatov? Kaj lahko!

Prijavite se ali ustvarite račun, ne zamudite priložnosti za zvezdico.