Rokomet: Hrvaška je premagala Portugalsko, da bi ohranila olimpijske nade

• Predstavil Croatiaweek
  • V
    Šport

Marino Marić, Hrvaška proti Portugalski med rokometnimi kvalifikacijami za IHF Tokio (Foto: © Jos சோ Capraz / Coltect)

Da bi ohranila upanje za rezervacijo vstopnic za Tokio, je Hrvaška v svoji drugi tekmi na moških olimpijskih kvalifikacijah IHF v Montpellierju v trilerju premagala Portugalsko.

Po sinočnjem porazu proti Franciji je morala Hrvaška ostati živa, potem ko je v soboto premagala Portugalsko, po skoraj celotni tekmi pa se je lahko borila za triler 25-24.

Hrvaška je odprla zadetek, a Portugalska je prvi polčas nadzorovala. V polčasu so povedli, ob odmoru so povedli s 3 goli.

Da bi pogledala zaostanek v drugem polčasu, je Hrvaška začela delati napake v napadu, pridobila je portugalski kapital in v enem trenutku povečala svoje vodstvo na šest golov.

Rokomet: Portugalska konča olimpijsko upanje Hrvaške

Ivan Martinovič (Foto: Josso Capraja / Colektif)

Hrvaška se je borila in s samo še eno minuto povedla s 24: 23, nato pa z 20 sekund ponovno dosegla zadetek in dosegla 25: 24.

Hrvaška se bo odločila za odločno zmago.

“Vesel sem, da sem svoboden. Ne znamo delati stvari brez drame. V prvem polčasu smo bili živčni. V drugem polčasu smo imeli načrt in obramba nam je pomagala, da smo se vrnili v tekmo. V prvem polčasu smo zgrešili več strelov. Sčasoma smo ga izvlekli in pokazali, kdaj je obramba delovala, «je dejal trener Hrvoje Horvat Po zmagi.

Ivan Martinovič in Ivan Kubik (Foto: Jos சோ Capraja / Cholektif)

IHF moški olimpijski kvalifikacijski turnir 2 poteka v Montpellierju in vključuje Hrvaško, Francijo, Tunizijo in Portugalsko.

Vsaka ekipa igra med seboj prvi dve ekipi, ki se uvrstita na olimpijske igre v Tokiu.

Hrvaška, ki ima zdaj s Portugalsko dve točki, v nedeljskem finalu igra s Tunizijo. Portugalska bo na zadnji tekmi igrala s Francijo.