Ribery je spodletel sam, Inter v cilju do preobrata in treh točk

Inter, ki v boju za prvaka velja za glavnega tekmeca Juventusa, je tako slavil zadetek Danila D'Ambrosia, ki je zadel za zmago.  Foto: Reuters
Inter, ki v boju za prvaka velja za glavnega tekmeca Juventusa, je tako slavil zadetek Danila D’Ambrosia, ki je zadel za zmago. Foto: Reuters

Fiorentina je povedla v 3. minuti. Cristiano Biraghi je s kirurško natančnostjo poslal predložek v kazenski prostor, ki ga je z glavo uspešno realiziral Giacomo Buonaventura. Rezultat je 1-0. Cristian Koumeta pa je z lahkoto brcnil žogo v milansko mrežo.

Inter je uspel izenačiti pred koncem prvega polčasa. Po krajšem prepiranju z branilcem je Lautaro Martinez končno žogo poslal v mrežo.

Franck Ribery je bil podajalec za dva zadetka Fiorentine.  Foto: Reuters
Franck Ribery je bil podajalec za dva zadetka Fiorentine. Foto: Reuters

Po avtogolu Federica Ceccherinija je milansko moštvo pod vodstvom Antonia Conteja prvič na tekmi povedlo (2: 1), a so gostje odgovorili z dvema zaporednima zadetkoma.

V obeh primerih je levji delež igral izkušeni Francoz Franck Ribery, ki je z dvema natančnima podajama najel soigralca. V 57. minuti je sledila akcija Gaetano Castrovilli, ki je natančno meril v spodnjem desnem kotu in v 63. minuti prejel dolgo podajo Federico Chiesa, ki je z nekaj sreče premagal Samirja Handanovića. V 81. minuti je Ribery odlično podal, a Dušan Vlahović je odlično zaključil. Fiorentina je zapravila priložnost za povišanje vodstva na 2: 4, kar so gostitelji znali izkoristiti in tekmo preobrniti v svojo korist.

Poskrbeli so za preobrat v končnici Romelu Lukaku v 87. minuti – skupinsko akcijo končal z golom iz neposredne bližine – in Danilo D’Ambrosio Ostro žogo je iz kota podal Alexis Sanchez, D’Ambrosio pa je žogo z glavo poslal pod prečko.

Iličića v ekipi ni bilo
Tudi Atalanta je uspešno začela novo sezono, premagala je Torino (2: 4).

Andrea Belotti je v 11. minuti vodstvo popeljal v vodstvo, Alejandro Gomez in Luis Muriel pa sta v 13. in 21. minuti hitro prišla do preobrata. Hans Hateboer (tako kot pri Muriel’s, je Gomez podal) je v 42. minuti povišal na 3: 1, Belotti je zadel za 2: 3 minute kasneje, končni rezultat pa je v 54. minuti postavil Marten de Roon.