Real je izkoristil nespametno izključitev Vidala in prišel do pomembne zmage v Milanu

Na stadionu Giuseppe Meazza je Real Madrid v četrtem krogu skupinskega dela lige prvakov morda z 2: 0 premagal Inter. Beli balet je povedel z golom Edena Hazarda v sedmi minuti iz enajstmetrovke, nato izkoristil nespametno izključitev Arturja Vidala in v drugem polčasu z avtogolom Hakimija končno odločil tekmo v svojo korist.

Po uvodnem dotiku na sredini igrišča je bilo v peti minuti v penalu Interja že vroče. Vezist Milana Nicolo Barella nespretno podrl branilca Reala Nacha, glavni sodniki tekme Anthony Taylor pa so takoj pokazali na belo točko. Ker soba VAR ni posredovala, je imel Real na voljo kazen. To je uspešno realiziral Eden Hazard, ki je z natančnim strelom prelisičil slovenskega vratarja v vratih Interja Samir Handanović. Ugibal je smer, a strel je bil preveč natančen, zato je Real v sedmi minuti razveselil vodstvo z 1: 0.

Zadetek je očitno šokiral milansko moštvo, saj je Real nato povsem prevladoval na igrišču. V 13. minuti je s strelom s približno 22 metrov poskušal pozabiti na obrambo Interja Lucas Vazquez. Handanović se je ves čas poskušal prebiti po desni strani in je streljal tik ob vratnici. Dobro minuto kasneje je napadalec poskusil streljati z glavo Mariano diaz, a tokrat je Handanović žogo brez večjih težav ujel. Vazquez, Vazquez je imel v 17. minuti odlično priložnost za povišanje vodstva, vendar je ustrelil čez vrata. Ferland mendy, a je francoski branilec nekoliko pretirano podal, zato Španec ni dobil optimalnega strela. Inter si je po 20 minutah igre le malo opomogel in prišel do dveh priložnosti, iz katerih bi moral biti bolj nevaren. Omeniti velja strel Arturja Vidala z roba kazenskega prostora, a je bil ta romal krepko nad madridskim golom in prosti strel Romeluja Lukakuja, ki pa iz ugodnega položaja ni bil dovolj natančen, da je žoga dobro preletela vrata Reala.

READ  Kitajska moška hokejska reprezentanca je po pomislekih glede tekme ohranila mesto na olimpijskih igrah

Morda se je ključni trenutek tekme zgodil v 33. minuti, ko je Real padel v kazenskem prostoru Arturo vidal. Bila je podobna situacija kot na začetku tekme na drugi strani, z edino razliko, da je Taylor ocenil, da sta Luka Modrić inRaphaël varane niso ustavili prekrška, ko so ustavili Čilenca. Vidal, ki je znan po tem, da je (pre) hitro izgubil živce, (tudi) tokrat ni mogel iz kože in je takoj protestiral pri glavnem sodniku.

Dvakrat ga je v nekaj sekundah zabodel z rumenim kartonom, kar je pomenilo izključitev in zgodnji odhod pod tuš. Sodniki v sobi VAR so imeli dovolj časa za pregled posnetka, ko so igralci Interja protestirali, toda Taylor ni bil povabljen k ogledu posnetka (očitno so presodili, da je Varane očistil žogo), zato mu je ostala prvotna odločitev – Inter je ostal brez enajstmetrovk in nobenega igralca na terenu.

Ob koncu prvega polčasa, natančneje v sodnikovem podaljšku, je Real sprožil nevaren pol protinapad, ki ga Modrić s strelom z razdalje v vrata ni mogel pretvoriti. Ta z roba kazenskega prostora s strelom z desne strani je meril preveč nenatančno, zato je žoga šla v gol.

Inter je odločno začel drugi polčas, a spet je hitro prišel hladen tuš
Potekala je 53. minuta, ko je moštvo Inter poslalo predložek visoko čez kazenski prostor Ashley Young, žogo je podal z glavoRomelu Lukaku, nato pa v zadnjem trenutku pred Stefanom de Vrijem odbil Nacha. Pred tem so si domači želeli enajstmetrovko, potem ko sta se Vazquez in eden od domačih igralcev med podajanjem s prostim strelom Italijanov potegnila za dres, sodniki pa se niso odločili za najstrožjo kazen. Inter je v 59. minuti doživel nov hladen tuš, ko je le nekaj sekund po vstopu v zelenico od blizu zadel Rodryga. Brazilec je zamenjal Diaza, nato pa po le nekaj sekundah akcije podajo Vazqueza (podal je z desne) spremenil v gol – kar je Uefa kasneje označila za avtogol Achrafa Hakimija, ki se je žoge dotaknil, ko ga je ustrelil brazilski mladenič). V 69. minuti je imel Vazquez veliko priložnost, da bi znižal rezultat za moštvo Handanović, vendar v sredino ni bil dovolj kul. Žoga je šla na milje čez prečko. Dobro minuto pozneje je sledil močan strel Hazarda z razdalje, a belgijski reprezentant ni dovolj natančno meril, zato je Handanović tokrat ostal brez službe. Po drugi strani pa je kmalu zatemIvan Perišić imel lepo priložnost, vse si pripravil sam, na robu kazenskega prostora. Streljal je z levo roko, a nekoliko preveč nenatančno meril, da je žoga letela mimo vrat Courtoisa. V 82. minuti se je Perišić popolnoma posmehnil, ko je žogo podal pred noge Courtoisu, ki jo je zbil v gol za moštvo FC. Real je tekmo v zadnjih minutah pripeljal do varnega konca in se veselil pomembne zmage z 2: 0. S tem je zdaj s sedmimi točkami na drugem mestu skupine B. Z osmimi točkami vodi Borussijo iz Mönchengladbacha, Šahtar ima štiri, Inter pa ostaja pri dveh.

READ  Danes, pred 20 leti, je Anglija Mikea Bassetta izluščila vstopnico za svetovno prvenstvo v Braziliji

Liga prvakov, skupina B, 4. krog (prestop vKanal AvVOYO):

Ob 21.00:
Inter – Real Madrid 0: 2 (0: 1)
Nevarnost 7./11-m, Hakimi 59 / ag.
RK: Vidal (Inter / 33.)

Set:

Inter: Handanović; Škriniar, De Vrij, Bastoni (D’Ambrosio / 46); Hakimi (Sanchez / 64), Barella, Gagliardini, Vidal (rdeči karton / 33), Young; Lukaku, Martinez (Perišić / 46).

Madrid: Courtois; Carvajal, Varane, Fernandez, Mendy; Kroos, Modrić, Oedegaard (Casemiro / 58.); Vazquez, Hazard (Vinicius / 77.), Diaz (Rodrygo / 58.).

Omogočite piškotke družabnih omrežij za ogled vsebine iz socialnih omrežij. Omogoči piškotke

PREGLED DOGODKOV V ŽIVO

To bi bilo vse na moji strani za nocoj, zato naj vam zaželim lahko noč. Z vami sem bil Jan Krstovski.

Še ena statistika za nocojšnji obračun

Tudi za Samirja Handanovića ni slaba tekma, a je s soigralci po novem porazu spet tik pred hitrim slovo od sezone v ligi prvakov …

Igralec tekme po izračunih Sofascore.com je …

Utrinki tekme Liverpool – Atalanta kmalu na kanalu A

Ostanite z nami, saj si boste v nekaj minutah na kanalu A. lahko ogledali utrinke z drugih srednjih tekem skupinskega dela. Ne pozabite, da je Atalanta presenetljivo slavila v Liverpoolu (2: 0), in prvi gol za Bergam je zadel Josip Iličić!