UEFA Futsal EURO 2022 je zdaj v teku na Nizozemskem.
Skupinski del poteka v Amsterdamu Ziggo Dome in na MartiniPlazi v Groningenu do 29. januarja, pri čemer se bosta prva dva iz vsake skupine uvrstila v izločilni del. Ta bo v Amsterdamu od 31. januarja do 6. februarja in bo kronal prvake razširjenega finala s 16 ekipami.
Skupine
Skupina A: Nizozemska (gostitelji), Srbija, Ukrajina, Portugalska (nosilci)
Skupina B: Kazahstan, Italija, Slovenija, Finska
Skupina C: Rusija, Poljska, Slovaška, Hrvaška
Skupina D: Gruzija, Španija, Azerbajdžan, Bosna in Hercegovina
Vsi začetni časi CET
SKUPINSKI ETOP
sreda 19. januarja:
Skupina A
Srbija 2-4 Portugalska
Nizozemska 3-2 Ukrajina
četrtek 20. januarja:
Skupina B
Kazahstan 4-4 Slovenija
Italija 3:3 Finska
petek 21. januarja:
Skupina C
Rusija 7:1 Slovaška
Poljska 1-3 Hrvaška
sobota, 22. januar:
Skupina D
Gruzija 3-2 Azerbajdžan
Španija 5:1 Bosna in Hercegovina
nedelja, 23. januar:
Skupina A
Srbija 1-6 Ukrajina
Portugalska 4-1 Nizozemska
ponedeljek, 24. januarja:
Skupina B
Italija 2-2 Slovenija
Finska proti Kazahstanu (20:30, Groningen)
torek 25. januarja:
Skupina C
Hrvaška proti Rusiji (17:30, Amsterdam)
Poljska proti Slovaški (20:30, Amsterdam)
sreda 26. januarja:
Skupina D
Bosna in Hercegovina proti Gruziji (17:30, Groningen)
Španija proti Azerbajdžanu (20.30, Groningen)
petek 28. januarja:
Skupina B
Kazahstan proti Italiji (17:30, Groningen)
Slovenija proti Finski (17.30, Amsterdam)
Skupina A
Ukrajina proti Portugalski (20:30, Groningen)
Nizozemska proti Srbiji (20:30, Amsterdam)
sobota, 29. januar:
Skupina C
Slovaška proti Hrvaški (14:30, Groningen)
Rusija proti Poljski (14:30, Amsterdam)
Skupina D
Gruzija proti Španiji (17:30, Groningen)
Azerbajdžan proti Bosni in Hercegovini (17:30, Amsterdam)
ČETRTFINALE
ponedeljek, 31. januar:
QF1: zmagovalec skupine B proti drugouvrščeni skupini A (KO tbc, Amsterdam)
QF2: Zmagovalec skupine A proti drugouvrščeni skupini B (KO tbc, Amsterdam)
torek 1. februarja:
QF3: zmagovalec skupine C proti drugouvrščeni skupini D (KO tbc, Amsterdam)
QF4: Zmagovalec skupine D proti drugouvrščeni skupini C (KO tbc, Amsterdam)
POLFINALE
petek 4. februarja:
SF1: Zmagovalec QF2 proti QF4 (KO tbc, Amsterdam)
SF2: zmagovalec QF1 proti zmagovalec QF3 (KO tbc: Amsterdam)
FINALNA / TRETJE MESTO
nedelja, 6. februar:
Tekma za tretje mesto
Loser SF1 proti Loser SF2 (14:30, Amsterdam)
Končno
Zmagovalec SF1 proti Zmagovalec SF2 (17:30 Amsterdam)
prizorišča
Ziggo Dome, Amsterdam: skupinski del, izločanje
Arena s 10.500 sedeži je bila odprta leta 2012 in je poleg prirejanja večjih dvoranskih športov vodilno koncertno prizorišče.
MartiniPlaza, Groningen: Skupinski del
Dvorana s 3900 sedeži je bila odprta leta 1989 in je bila razširjena leta 2000. Prirejala je velike teniške in košarkarske dogodke ter koncerte in razstave. V njem živijo košarkarji Donar.