PSG se je vrnil v življenje po zaslugi enajstmetrovke iz prvega polčasa

Nogometaši PSG so v četrtem krogu skupinskega dela lige prvakov na stadionu Princes ‘Park premagali Leipzig z 1: 0 in se vseeno prebili v nekoliko ugodnejši položaj za napredovanje v izenačeno skupino H. Tako Leipzig kot PSG imata šest po štirih tekmah. točk, Manchester United, ki je nocoj premagal moštvo Basaksehira, vodi z devetimi točkami prednosti.

Neymar je tako v 11. minuti proslavil zadetek, še posebej svojega prvega v tej sezoni lige prvakov.FOTOGRAFIJE: AP

PSG, finalist prejšnje sezone lige prvakov, je povedel v 11. minuti tekme, ko je brazilski virtuoz zadel z enajstmetrovke Neymar. Kazen je dobil argentinski kriloAngel Di Maria, ki ga je po nesreči podrl prav na robu kazenskega prostora Marcel Sabitzer. Glavni sodnik tekme Danny Makkelie je vse sodil strogo in hitro pokazal na belo točko. Ker se ni odzval niti VAR, je PSG lahko izvedel enajstmetrovko. Neymar je zadel v vratarjevem levem kotu, gostujoči vratar Peter Gulacsije bil blizu, ugibal je namero nasprotnika, toda strel Brazilca je bil dovolj natančen, da je Parižane vodil z 1: 0.

Takoj po zadetku Parižanov, ki ni bil rezultat domiselne akcije, temveč enajstmetrovka, se je Leipzig preselil v napad in takoj nevarno zaprl. Na drugi strani je nesrečni Sabitzer streljal od daleč, ko pa se je Marquinhos dotaknil žoge, je ta odletela mimo vrat v kot. Po kotu je do strela z glavo prišel ‘osamljeni’ moški Dayot upamecano, sprožil zelo natančno, a nekoliko premočno, zato je domači vratar Keylor Navas, ki ima bogate izkušnje v ligi prvakov, lahko žogo brez težav odbije v kot. v 15. minuti so Parižani spet nevarno zaprli. Prišel je posnetek, natančneje poskus s škarjamiKyliann Mbappe, vendar merjeno skozi vrata Gulacci. V 31. je Angel Di Maria s precejšnje razdalje poskusil s prostim strelom. Z levico je spodobno ciljal, a se je žoga na koncu nekoliko preveč obrnila in poletela mimo leve vratnice Gulacsija. Zelo nevarno je bilo pred vrati PSG-ja v 38. minuti, ko je streljal od daleč Amadou Haidara, z dotikom Abdouja Dialloja vendar je Navas težko žogo odbil v polje. Po drugi strani pa so domačini čez pol minute spet zahtevali 11-metrovko, vendar je niso dobili, saj je glavni sodnik pokazal, da Ibrahima Konatepravilno brcanje žoge pred prihajajočim Mbappejem. Polčas se je končal z vodstvom Parižanov z 1: 0.

READ  Glass 3X3 Reserve Shanti Chandilan se bo borila z Dautua

Na samem začetku drugega polčasa je bilo v pariškem kazenskem prostoru izjemno nevarno. Gostje iz Nemčije so lepo izvedli akcijo na desni strani, strel je prišel Emil Forsberg, iz ugodnega položaja je meril nekoliko mimo zadetka PSG-ja. Nov nevarni strel Forsberga je prišel le dve minuti pozneje, ko je s približno 20 metrov poskusil z desno nogo, a je z diagonalnim strelom spet zgrešil vrata domačih. V 79. minuti je po strelu iz kota prišel leipziški napadalec z glavo Yussuf Poulsen– še čaka na prvi zadetek v ligi prvakov – a meril je iz ugodnega položaja skozi gol pariških vrat. Gostje so zaman pritiskali na vrata domačinov, a v njihovi odsotnosti Kevina Kampla, ki niso dobili priložnosti za igro, niso uspeli izenačiti zadetka, ki bi jim močno odprl vrata za napredovanje v izločilne boje. Statistika tekme močno govori v prid Leipzigu, a ostajajo praznih rok – enajstmetrovko je odločil od 11. minute, ki jo je uspešno realiziral sicer precej nervozni Neymar.

Po zmagi PSG-ja in Manchester Uniteda nad Bašakšehirjem (3: 1) so razmere v skupini H vse prej kot odločene. United ima 9 točk, sledita mu PSG in Leipzig s po šestimi, Bašakšehir pa je četrti s tremi. Obeta se nam zelo zanimiv boj za dve prosti mesti, ki vodita v izločilne boje Lige prvakov, saj imajo vse štiri ekipe možnost napredovanja. Zadnja dva kroga bosta zelo pestra.

Liga prvakov, skupina H, 4. krog, torek ob 21.00:
PSG Leipzig 1: 0 (1: 0)
Neymar 11./11-m

Set:
PSG: Navas; Bakker, Marquinhos, Diallo, Florenzi; Paredes, Pereira, Herrera (Verratti / 83.), Mbappe (Kean / 90.), Neymar (Sarabia / 90.), Di Maria (Rafinha / 64.).

READ  Katere države se lahko uvrstijo na moške in ženske olimpijske igre v 3x3? - FIBA ​​3x3 olimpijske kvalifikacije 2021

Leipzig: Gulacsi; Angelino, Konate, Upamecano, Mukiele (Orban / 63.), Forsberg (Sorloth / 74.), Haidara, Sabitzer, Olmo (Kluivert / 64.), Poulsen, Nkunku.

PREGLED DOGODKOV V ŽIVO

Danes prenos besedila zaključujemo s statističnimi podatki

Hvala, ker ste nas spremljali. Jutri bomo spremljali obračun med Interjem in Real Madridom. Dobrodošli in lep preostanek večera.

Statistike tekem zagotavlja Sofascore.com

Leipzig je bil praktično v vseh segmentih boljši, a tri točke ostajajo doma …

Ne odhajajte, sledijo statistika in najboljši nogometaš tekme …

V dobrih pol ure na Kanalu A, pa tudi vrhunce vseh ostalih tekem.

Tako je zdaj v skupini H

V zadnjih dveh krogih se nam obeta boj današnjih tekmecev za napredovanje, medtem ko je v najboljšem položaju vodilni United, ki je danes brez težav prehitel Basaksehirja.

Omogočite piškotke družabnih omrežij za ogled vsebine iz socialnih omrežij. Omogoči piškotke