PSG je ravno prišel do zaželenega finala in končal Kamplove evropske sanje

PSG se je prvič v zgodovini uvrstil v finale lige prvakov, potem ko je v prvem polfinalu v Lizboni v torek brez težav premagal nemškega prvoligaša RB Leipzig s 3: 0, za katerega je tudi tokrat igral nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl. Drugi finalist bomo dobili v sredo, ko se bosta Lyon in Bayern München spopadla na istem stadionu. Finale bo, tudi v Lizboni, v nedeljo.

4

RB Leipzig je ostal brez velikega finala, potem ko je bil PSG boljši nasprotnik v Lizboni od prve do zadnje minute.

Še posebej v prvem polčasu so blesteli Parižani. Neymar dvakrat stresel okvir gola in brazilski branilec je prvi dosegel zadetek v celoti, oba v dramatičnem četrtfinalu proti Atalanti Marquinhos. Zadetek je dosegel v 13. minuti po prostem strelu Angela Di Marie, ki je v 42. minuti po lepi podaji Neymarja povišal vodstvo francoskih prvakov na 2: 0. Na začetku drugega polčasa so Nemci pritisnili in zaigrali veliko bolje, a po novem podaji Di Marieja v 56. minuta za PSG je zadela tretjič Juan Bernat, je bilo vsega konec. Kot se je pozneje izkazalo, je bil to tudi končni rezultat tekme.

Po štirih četrtfinalih in treh krogih od 16 finalov v zadnjih sedmih sezonah se je PSG šele končno uvrstil v finale lige prvakov. To se je zgodilo prvič v zgodovini kluba. Pred tem je najdaljši, ki je prišel do polfinala, prišel v sezoni 1994/95.

Kevin Kampl igral je za Leipzig do 64. minute, tokrat pa se za razliko od četrtfinalne tekme proti Atletico Madridu ni izkazal. Nekdanji slovenski reprezentant podviga ni ponovil Jana Oblaka, ki je bil leta 2016 zadnji slovenski nogometaš v velikem finalu elitnega evropskega klubskega tekmovanja, v katerem je nato zaradi penalov izgubil proti Real Madridu.

READ  Sinoči je bilo zabavno, vendar bi morala biti ta ekipa pomembna

Bo Bayern zmlel tudi Lyon?

V sredo nas čaka še en polfinalni obračun, v katerem bo Lyon, ki je poskrbel za še eno veliko presenečenje v tej sezoni, potem ko je v četrtfinalu šokiral Manchester United Josepa Guardiole. Na drugi strani bo Bayern München, ki v tekmo vstopi z vlogo velikega favorita. Še posebej potem, ko je v četrtfinalu premagal Barcelono z 8: 2.