Prvaki so ohladili Koper, ki po novi zmagi diha Domžale

Za nami so prve štiri tekme 18. kroga v Prvi ligi Telekom Slovenije. Še pred kratkim so zelo ambiciozni igralci Kopra v derbiju dneva v Celju s praznimi rokami ostali praznih rok. Tabor se je z odličnimi rezultati nadaljeval v Sežani in premagal zadnjeuvrščeno Gorico, ki že deset tekem čaka novo zmago. Aluminij, ki je mesto za njim, je v Domžalah doživel nov poraz. Maribor bo v četrtek na derbiju kroga gostil Muro in si že lahko zagotovil jesenski naslov, saj je Olimpija šele v torek remizirala proti ljubljanskemu tekmecu Bravu.

Komaj 20-letni napadalec Domžal Dario Kolobarić je dosegel osmi prvenstveni gol v sezoni in se na vrhu lestvice strelcev izenačil z zvezdnikom Olimpije Djordjetom Ivanovićem.

V zadnji sredini predzadnjega letošnjega kroga so Domžalčani prišli do zmage, potem ko jih je mladi, osmi prvenstveni zadetek na samem začetku tekme odnesel Dario Kolobarić, ki je trenutno celo najboljši strelec slovenskega prvenstva. Takoj za tem je bil izid 1: 1 za Aluminij Nemanja Jakšič, v drugem polčasu pa je še en mladenič popeljal Domžale v novo vodstvo, Sven Šoštarič Karič. Kmalu zatem so rumeni lahko povišali prednost, a kapetan je spet zapravil kazen. Senijad Ibričić, ki se na koncu Domžalčanom ni maščeval.

Odločilni gol Svena Šoštariča Karića:

Poročilo in priložnosti s tekme:

Dejan Djuranović

Sportal

Domžalčani se premikajo navzgor

Trener Celja Dušan Kosić je prišel do druge zaporedne zmage.

Koper je zaostajal za prvenstvenimi ambicijami

Koprčani so pred tednom dni gojili visoke ambicije in se vse glasneje pogovarjali o morebitnem pohodu do naslova, zdaj pa so dvakrat ostali praznih rok. Najprej so prejšnji konec tedna izgubili proti Mariboru, zdaj pa so izgubili tudi v gosteh pri prvakih.

Po drugi strani so Celjani prišli do druge prvenstvene zmage zapored, po zelo nezanimivih prvih dveh tretjinah tekme pa so se dogodki v Celju začeli odvijati v zadnjem delu tekme.

Prvi je nenavaden gol po napaki vratarja gostov Ivan Vargić v 69. minuti je bil Žan ubit Benedičić, nato smo v naslednjih minutah videli dva vratarja, po enega na vsaki strani, za konec pa tik pred koncem tekme z novim zadetkom je bil postavljen končni rezultat Mičo Kuzmanovič.

Mura Celje

Sportal

Celjani so zmagali drugič zapored, Koper pa je izgubil

Tudi izkušeni Etien Velikonja ne more premakniti krivulje rezultatov Gorice navzgor.

Novi domači uspeh Tabora, Gorica že čaka na deset tekem za zmago

V prvem polčasu tekme je sežanski Tabor upravičil naslov najuspešnejšega domačina v tej sezoni in prišel do prve zmage na svojem igrišču, čeprav je bilo proti zadnjeuvrščeni Gorici nekoliko težje od pričakovanega.

Novogoričan, ki je po odstopu trenerja Gordana Petrić s klopi Florjan Debenjak v Aleksander Jovič, bili so boljši nasprotnik, še posebej v prvem polčasu so imeli nekaj priložnosti in tudi zatresli okvir vrat, nato pa je rezervist pred koncem tekme z glavo udaril Taborja. Dino Stančić in prinesel novo zmago Sežanom. Neverjetno je, da je Tabor v tej sezoni na devetih domačih tekmah dosegel kar 23 točk. Sedemkrat je zmagal in dvakrat remiziral.

Gorica ji medtem že res gori pod nogami. V Sežani je doživela šesti prvenstveni poraz zapored, zdaj pa v desetih krogih tekem ni zmagala.

Kamp Sežana, Bravo, oktober 2020

Sportal

Taborjeva domača pravljica se nadaljuje, prav tako goricka agonija

Ljubljanski derbi brez zadetkov, s fantomskim kartonom

Torkov uvod v 18. krog Prve lige Telekom Slovenije je potekal v Ljubljani. Na zahtevnem igrišču stadiona ŽAK sta se Bravo in Olimpija razšla brez zadetkov (0: 0). To je Bravo prva domača točka proti mestnemu tekmecu v prvi ligi, odkar igra na najvišji klubski ravni.