Promel želi zamenjati vijak na olimpijskem 100-metrskem odru WIVT

Novi najhitrejši mož olimpijskih iger je okronan v nedeljo, ko je prvič po Tokiu (AP) -2008 tekel na 100 m brez Usaina Bolta.

Ameriški šprinter Trevon Bromel, 26 let, iz Sankt Peterburga na Floridi, je zlatokopec. Dirka doseže vrhunec v olimpijskih igrah Marquee in naporni noči na olimpijskem stadionu.

Novopečena olimpijska vsestranska prvakinja Sunisa Lee želi svoje medalje dodati finalu naključnih palic, medtem ko Američanki Jade Carey in Michael Skinner grozita medalje v finalu preskoka.

Tu je nekaj stvari, ki jih je treba iskati (ves čas na vzhodu):

Track & Field

Na dirki Marquee bo na olimpijskih igrah nov osvajalec zlate medalje, kar bi lahko bil Američan, ki bo imel upokojitev Usaina Bolta.

Bolt je osvojil tri zlata zapored na 100 metrov pri moških, a je zdaj napredoval v karieri in ima odprto mesto za novo zvezdo. Trevon Bromell nima Boltovega Swaggerja, ima pa hitrost.

The 26 let iz Floride Neumorni šprinter na razstavnem dogodku. Bromel je v nedeljo zmagal na tekmi za zlato medaljo. Izzvali ga bodo Ronnie Baker, Kanadčan Andre de Gross in Južnoafričan Agani Simpin.

Brommel je zmagal na olimpijskih preizkušnjah v ZDA in leta 2021 postavil nov svetovni rekord 9,77 sekunde. Športne knjige verjamejo, da bo Promel zmagal, in da je ljubitelj denarja, enakovrednega zlatu.

Olimpijski stadion bo v nedeljo zvečer osrednji del pokrivanja iger v Tokiu, z medaljami v teku na 100 m z ovirami in skokom v daljino za moške. NBC -jeva glavna oddaja se začne ob 19. uri, med potapljanji pa bosta na sporedu tudi finale odbojka za ženske in izločilni turnir za odbojko na mivki za ženske.

READ  Kategorija svetovne glasbe je bila preimenovana, da bi se izognili konotacijam kolonializma

Gimnastika

Simon Piles si v Tokiu privošči še en prosti večer, kjer zaradi težav z duševnim zdravjem ne more tekmovati. Izpadla je iz finala ženske ekipe, dekleta pa v nedeljo ne bodo sodelovala v naključnih barih ali omaricah.

Tako je tudi z novo proizvedeno olimpijsko vsestransko prvakinjo Suniso Lee, ki želi svoj rekord dodati finalu naključnih palic. Lee in Nina Dervell iz Belgije sta se uvrstila na stopničke.

Ameriški igralki Jade Carey in Michaela Skinner sta v kvalifikacijah zabeležili dve od prvih štirih točk, obe pa bosta v finalu grozili z medaljami. Skinner je vstopil v finale, ko je odšel olimpijski prvak Piles.

Medalje bodo podeljene tudi v vajah za moške na tleh, igračku in kolobarju. Prenos bo v živo na Peacocku ob 4. uri s predstavitvami na bis med glavnim časom NBC.

Košarka

Ameriška ženska košarkarska reprezentanca bo nadaljevala iskanje sedme zlate medalje zapored, ko bosta Soup Bird in Diana Durazi v finalu skupinskega dela Američana vodili Američane proti Franciji.

Ženske z 2: 0 v skupinski tekmi. Tekma proti Franciji bo na sporedu v ameriškem omrežju ob 12.40.

Na moškem turnirju je Slovenija odigrala izjemno tekmo proti prvakom svetovnega pokala Španiji.

Luca Dončić je gostil spektakularne olimpijske igre za Slovenijo in v Tokiu osvojil prvo mesto; Moška reprezentanca Slovenije ima ves čas 15-0, ko je na vrsti.

Ta tekma bo določila zmagovalca skupine C in se uvrstila v četrtfinale – Slovenija in Španija pa bosta v četrtfinalu zmagali ali izgubili. Igra je na portalu USA Network ob 16.20.

Druga nemogoča dejavnost

Ženske izločilnih krogov odbojke na mivki se bodo začele ob 20. uri na NBC in CNBC.

Iskanje Novaka Đokovića za zlati slam se je končalo, tenisač prvega mesta Tokio je ostal brez medalje. Nemca Aleksandra Svereva Đokovića so strmoglavili, Karen Kachchanov iz Olimpijskega komiteja Rusije pa je tekmo za zlato medaljo v živo za popoldansko množico prenesla na olimpijskem kanalu.

READ  Kako videti Diamantno ligo Pislet 2021

Ameriška moška vaterpolska reprezentanca bo v udarnem času v živo na CNBC igrala proti Grčiji, kjer bosta na sporedu moška odbojka na mivki in izločilna moška ekipa.

CNBC bo v živo prenašal četrtfinale hokejistk za ženske ter tekme za bronasto medaljo in zlato medaljo v badmintonu za dvojice.