Preoblikovanje Middlesbrougha – Athlete

Chris Wilder je v medijsko sobo The Riverside vstopil z veliko energije, menedžer je z zamudo videl zmago njegove ekipe. Njegova vizija je potegnila tekmo na velikem platnu – to sta bila Aston Villa in Manchester United. Ne da bi se ustavil, se je Wilder obrnil k novinarjem in se nasmehnil: »Nočete videti tega trika v Premier League! To je precenjeno.

Wilder je brenčal: Middlesbrough je z golom premagal Read Crore v 90 + 5 minutah. Prejšnjo soboto so v Mansfield Townu osvojili FA pokal 90 + 5. Na prejšnji tekmi je Boro osvojil prvenstvo pri Blackpoolu, Duncan Whatmore pa je dosegel 90 + 3.

Nič čudnega, da je bil Wilder vesel: zmagoviti gol Crooksa je pokazal vztrajnost in potrpežljivost njegovih igralcev.

Ko se je ura ustavila in je odčitek razčistil prečko, je Marcus Tavernier žogo zbral 20 metrov. Mafija ga je prisilila, da je streljal. Tavernier se je odločil, da ne. Žogo belo potegne do Isaiaha Jonesa, elegantnega krilnega igralca. Jones je poskušal udariti svojega moškega, nato pa je dobro premislil in prerezal. Minile so sekunde.

Jones je žogo vrnil Tavernierju, ta pa jo je dal Bediju McNairu. Tekla je četrta minuta podaljška, primoran pa je bil tudi McNair, ki je bil pred vrati. Tako kot Tavernier je zavrnil. Namesto tega je bila žoga poslana nazaj Jonesu. Slišite bobnenje navijačev Red Cotton. Minilo je več sekund.

Jones je spet dobil svoj marker. Tokrat ga je osvobodil niz. Nenadoma je bil na liniji Jones. Od tam je Crooksom omogočil popolno razpotje.

Rečni breg je zabruhnil za njegovo odobritev. Po zaostanku 1:0 in šestih minutah rednega časa je zmagal Boro.

READ  Po žrebu lige Europa bo Celtic igral z Leverkusenom, Betisom in Ferrero-Waldnerjem.