Pregled smučarskih skokov na OI 2022: Slovenija osupnila konkurenco

Slovenija je na prvem mestu

Program smučarskih skokov na zimskih olimpijskih igrah 2022 se je zaključil s presenetljivim nastopom slovenskih športnikov. Prehitela sem Norveško in Nemčijo na stopničkah in to trikrat ugotovila v ženskem rednem teku, finalu mešanih ekip in finalu moških ekip. slovenska zvezda Ursa Bogataj je z zadnjega mesta na tekmovanju v PyeongChangu 2018 zaslužila celih 180 in domov odnesla zlato v Pekingu. To je bila njena prva zlata medalja v karieri. Slovenci so v letu 2022 osvojili največ medalj v programu smučarskih skokov.

Bugatag ni bila edina ženska, ki je zaznamovala vzletno mizo. Američanka Anna Hoffman je na olimpijskih igrah 2022 debitirala na olimpijskih igrah in je bila edina ženska, ki je nastopila v reprezentanci ZDA. Smučarski skoki so bili predstavljeni leta 2014 na olimpijskih igrah in Hoffman je nato zastopal Američane na vseh treh igrah.

Najljubša tekma je bila Nemčija Karl Geiger In Norvežani Marius Lindvik In Robert Johansson. Od teh treh je le Lindvik z velikim skokom v zadnjem krogu hriba med samci našel zlato.

oglas

Za vse dogodke v smučarskih skokih na zimskih olimpijskih igrah 2022 se pomaknite navzdol za štetje medalj, povzetke dogodkov, povzetke in vrhunce.

Navadne hribovske ženske, finalni krog

Čeprav se je vreme sredi finala za kratek čas zamujalo, so bile podeljene medalje za redni hrib samec. Slovenija Urša Bogataj Na teh igrah je dosegel 180 točk in osvojil zlato medaljo z uradnim skupnim rezultatom 239,0. Na zimskih olimpijskih igrah 2018 v Pyeongchangu je končala z najnižjim rezultatom na istem tekmovanju. Nemčija Katrina Althouse Osvojila je srebro s končnim rezultatom 236,8 točke. BOGATA kolega Nika KrižnarZadnje mesto na stopničkah je zasedel tako, da je osvojil bronasto medaljo s skupno 232,0 točkami.

Moški, finalni krog posamezno, redni hrib

Ryoyo Kobayashi Za Japonsko je končala 50-letno sušo in osvojila zlato v moškem rednem hribskem finalu. Njegov skok z vzletne mize mu je prinesel 275,0 točk in osvojil svojo prvo zlato olimpijsko medaljo. Prvi prvak Nemčije na svetovnem prvenstvu Karl Geiger Med prvim in zadnjim krogom je s skupno 252,8 točke zgrešil stopničke.

Ocena: 265,9

povzetek: Ryoyu Kobayashi konča sušo, ki je prizadela Japonsko na hribu Ordinary Men’s Hill

Poglej več: Kobayashi se povzpne do prvega naravnega zlata na Japonskem v 50 letih

Mešani ekipni finalni krog

Deskanje na snegu z mešanimi ekipami je vstopilo v zimske igre z nenehnim tokom mega skokov s pobočja. Utrdil še eno zlato medaljo za Slovenko Nika Križnar, Timmy ZajkUrša Bogataj in Peter Brevik Mejo 1000 točk je prebil s skupno 1001,5. To je bilo prvič, da se je Republika Kitajska povzpela na stopničke za skoke na ledu. Kanada je osvojila bron.

Moški, Grand Hill posamezno, finalni krog

Norveška je prvič po letu 1964 zasedla zmagovalni oder v moških posamezno disciplino v hribu. Marius Lindvik Preskočil je 140 metrov in osvojil zlato medaljo s skupnim rezultatom 296,1. Ryoyo Kobayashi Iz Japonske je prvi krog končal na prvem mestu, a v finalu ni mogel slediti skoku Lindvixa in je osvojil srebro z 292,8 točkami.

Moški ekipno, finalni krog

Manuel Wittner Avstrijska reprezentanca se je utrdila in naredila velik preskok, ko je to najbolj potrebovala za zlato medaljo. Avstrijska reprezentanca je končala z 942,7 točkami. Stefan KraftIn Daniel Huber In Jan Huerl Pridružite se Wittnerju, da ukradete prednost Sloveniji. Slovenija je zasedla drugo mesto s skupno 934,4, ko se ni mogla kosati z zadnjim Wittnerjevim skokom.

povzetek: Wittner vrača Austria Magic Gold Medal 2006 Ekipni dogodek novinarjev

Poglej več: Združene države Amerike ne napredujejo v moškem ekipnem tekmovanju v smučarskih skokih

READ  Nenavadno rdečo piko opazili v morju v bližini Strunjana (FOTO)