Pozitiven test na koronavirus pri Olimpiji: Tudi košarkarji in sodniki Krke so bili izolirani

Košarkarji Cedevite Olimpije so na uvodni tekmi lige ABA gostili Krko in v zadnjih minutah tekme zlomili Novo mesto. Zmagali so s 77:69, a v oba tabora med polčasoma prišla neprijetna novica. Zmaji so bili danes testirani na nov koronavirus (to morajo storiti, da igrajo v EuroCupu) in izkazalo se je, da je igralec Olimpije okužen. Tako ekipe kot sodniki morajo biti izolirani 24 ur. NIJZ bo sporočil nadaljnje ukrepe.

Zaradi slabe epidemiološke slike in notranjih sporov srbskih klubov je nova sezona lige ABA dolgo visela v zraku. A v petek se je začel jadranski košarkarski ples.

Novomeščani so po uvodnem vodstvu Olimpije z 2: 0 vajeti prevzeli v svoje roke in z delnim izidom 15: 0 povedli za 13 točk. Do konca četrtine so imeli gostitelji prednost šestih točk (15:21), Krka pa se je ponovno umaknila dvomestni prednosti (31:21). Ob polčasu so gostje vodili s tremi (36:33). Ko so se vrnili na parket, so zmaji zaigrali bolje in prvič po začetnem vodstvu povedli z rezultatom 40:39. Zadnjo četrtino so začeli s petimi točkami prednosti. Krka se je približala na dve točki zaostanka, a so domači nato pobegnili celo na +13 in na koncu slavili s 77:69. Pri Olimpiji je bil najbolj razpoložen “nezgrešljivi” Rion Brown z 21 točkami, pri Krki pa je Rok Stipčević dosegel 18 točk.

Informacije o pozitivnem testu so prišle med polčasom

“Žal ne moremo analizirati igre in se o njej pogovarjati. Ob polčasu smo dobili informacijo, da je eden od naših košarkarjev pozitiven na koronavirus. Po vrnitvi iz Francije, kjer smo igrali tekmo Eurocupa, smo se preizkusili in vsi rezultati so bili negativno. Danes. Morali smo se spet preizkusiti po protokolu, da smo lahko igrali srednjo tekmo Eurocupa. Šli bodo v 24-urno izolacijo, dokler ne dobimo nadaljnjih navodil, kaj storiti. Košarkar je imel brez simptomov, “je po tekmi dejal direktor kluba. Davor Užbinec.

READ  SportsShots | Ukrajinski tednik

Uvodno tekmo so v Beogradu igrali košarkarji FMP in koprske Primorske, ki so v sezono vstopili v zadnjem trenutku, potem ko je bil klub zaradi finančnih težav že pred koncem svoje zgodbe. Vidno okrnjena zasedba je bila proti srbskemu predstavniku nemočna.