Portugalska, Belgija, Irska so šokirane s kvalifikacijami za WCup – WHIO TV 7 in WHIO Radio

Portugalska in Belgija sta bili razočarani zaradi žreba v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo. Irska je ostala v šoku.

Cristiano Ronaldo je bil po neodločenem neodločenem izidu s Portugalsko z 2: 2 s strani Srbije izključen – čeprav so TV ponovitve pokazale, da je žogo zadržal nad črto – le Belgija je lahko na vrhu Češke vrnila neodločen izid 1: 1. Neke noči, ko so underdogovi preizkušali velika imena, je bila zmaga Luksemburga nad Irsko z 1: 0 velik šok za vse.

Stephanie Fraford je postala prva ženska, ki je vodila kvalifikacije za svetovno prvenstvo za moške in je z 2: 0 premagala Nizozemsko. Pred tem je podoben napredek dosegel v moški ligi prvakov in francoski ligi. Druga sodnica Katarina Monsul prevzame odgovornost za nedeljsko tekmo med Avstrijo in Ferskimi otoki.

V soboto se je pridružila še ena ekipa, potem ko so norveški igralci na izidu človekovih pravic izzvali gostitelja Katarja prihodnje leto. Nizozemski igralci nosijo majice pred tekmo s sporočilom “Nogomet podpira spremembe” pred Nizozemsko z 2: 0 nad Latvijo. Norveški igralci so pozvali več ekip, naj sledijo zgledom, majice “naslednji?” Zastavil vprašanje.

Navijači sredi epidemije koronskega virusa so v evropskem nogometu redek prizor, vendar ga nekatere države spreminjajo. Rusija je imela 13.000 navijačev, 2: 1 proti Sloveniji, največjo množico na kvalifikacijskih tekmah tega tedna. Na Nizozemskem je bilo 5000 oboževalcev v okviru testnega programa, s katerim so preizkusili, kako je mogoče varno ponovno odpreti javne prireditve.

Ronaldo nesrečen

Ronaldo je vrgel kapetanski oklep na igrišče, ko je ob koncu remija Portugalske s Srbijo izstopil, saj je verjel, da mora imeti uspešen gol. Njegov strel je šel čez črto, ko je srbski Stephen Mitrovic zdrsnil in uničil žogo. TV ponovitve kažejo, da je žoga zunaj meja, vendar se v kvalifikacijah za svetovni pokal ne uporablja tehnologija gol-črte in video pregled.

READ  Kanšana Ranaut pravi, da Akshay Kumar na skrivaj hvali dalajlamo zaradi "filmskega mafijskega terorizma"

Diego Jotta je evropskim prvakom predstavil par naslovov v prvem polčasu. Toda nadomestni nogometaš Nemanja Radonjić je postavil dva zadetka in potegnil domačine na nivo pol ure. Srbski branilec Nikola Milenkovič je na Danilu med zaostankom videl rdeči karton za nevarno blokado.

V skupini A je Luksemburžan Gerson Rodriguez zadel še pet minut in premagal Irsko, ki pod trenerjem Stephenom Kennyjem ni dobila 10 tekem. Irska se ni uspela spoprijeti z visoko žogo, Rodriguez pa je 19-letnega vratarja Gavina Pasunuja v mednarodnem prvenstvu Pasunuja s 25 metrov podrl.

Lukaku je rešil Belgijo

Ker se je FIFA-inemu vrhunskemu moštvu posrečilo pobegniti s točko, je Romelu Lukaku podaljšal svoj neverjetni rekord z Belgijo z 1: 1 proti Češki.

Soočena z navdihnjeno češko ekipo, ki je dvakrat napadla les, se je Belgija borila za obrambo in v začetku drugega polčasa popustila. Lugaku, belgijski najboljši strelec vseh časov, je v 91 mednarodnih nastopih dosegel 59 golov, zahvaljujoč čudoviti pomoči Kel de Bruyne.

Obe ekipi upadata, odkar nemški klubi niso hoteli izpustiti igralcev, med njimi tudi belgijski Thorgen, saj sta bila po vrnitvi s Češke prisiljena v osamitev.

Na drugi tekmi skupine E je Belorusija dvakrat prišla od zadaj in v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo z 4: 2 premagala 10-člansko Estonijo.

Dotaknite se vrnitve nazaj

Nizozemska si je znova uvrstila kvalifikacije za svetovno prvenstvo, tako da je z 2: 0 premagala Latvijo, Turčija pa je nadaljevala močan začetek v skupini G in proti Norveški vodila s 3: 0.

Ko je Nizozemska spet napredovala s poraza s 4: 2 v srednjem tednu v Turčiji, se je Steven Perguis v 32. minuti zavil v strel z leve noge, Luke de Jong pa je v kotu v 69. minuti odšel.

Na tekmi v španskem mestu Malaga je Ozan Dufan v vsakem polčasu dosegel zadetek, drugi gol njegove države pa je vodil Kokler Choung, saj je Turčija z lahkoto premagala Norveško.

READ  Igre na televiziji | Državna

Črna gora je s 4: 1 premagala Gibraltar.

Trdo delo za Hrvaško

Hrvaška ni nič podobna ekipi, ki se je leta 2018 uvrstila v finale svetovnega pokala, a je vsaj njen niz petih tekem brez poraza končan.

Obrambna napaka je Mario Basalic vodila z 1: 0 proti Cipru, vendar to ni bila dokončna zmaga, ki si jo je Hrvaška upala po porazu proti Sloveniji. Luka Modrić je za svojo državo zabeležil 135. nastop in dosegel rekord z nekdanjim bočnim branilcem Tarijo Srno.

Rusija je na svoji drugi tekmi zmagala in premagala Slovenijo z 2: 1. Artem Dijuba je z obema ruskima goloma dosegel zadetek rekordne ruske ekipe 30, ki ga je držal upokojeni napadalec Aleksander Keršakov. Na stadionu v Sočiju na črnomorski obali je bilo zaradi pravil konkurence in ruske zakonodaje 13.000 ljudi. Malta je s Slovaško dosegla redko točko 2: 2.