Popolno norveško praznovanje, do sedem Slovencev

Zmagovalec druge individualne preizkušnje je Norvežan Halvor Egner Granerud. Zmagovalni oder je bil popolnoma norveško obarvan, rojakoma sta se pridružila Robert Johansson in Marius Lindvik. Do točk vseh sedmih Slovencev je bil najvišji deseti Timi Zajc. Karavana se seli v Slovenijo, kjer bo svetovno prvenstvo v letenju med 10. in 13. decembrom v Planici prestavljeno.

Sportal

Kaos v Rusiji, direktor tekmovanj in več Avstrijcev je prejel pozitivne teste

Tekmovanje na zadnji postaji pred svetovnim pokalom v Ljubljani Nevem je bila danes še bolj okrnjena. Skupaj s Poljaki, ki se pripravljajo na svetovno prvenstvo v Planici (10.-13. Decembra) in večino avstrijske A-ekipe (covid-19), je na nedeljski tekmi manjkala celotna avstrijska reprezentanca, ki je zamenjala večino -prijemniki. Štirje Avstrijci (Daniel Huber, Thomas Lackner, Manuel Fettner in Jan Hörl) so v Rusiji dobili pozitivne teste za nov koronavirus, tako da se je celotna avstrijska ekipa umaknila v samoizolacijo in v nedeljo ni nastopila.

Norvežani stopničk niso zapustili

V boju za točke je sodelovalo le 45 skakalcev. Spet se je najbolj nasmehnil Halvor Egner Granerud, ki bo v Planico, če ne bo zapletov, odpotoval z vstopnico za tri zaporedne zmage v svetovnem pokalu.

Vodilni skakalec tekmovanja je bil po polovici preizkusa na drugem mestu in je vodil rekord naprav Robert Johansson, ki pa v finalu ni imel sreče z vetrom in je na koncu zmagal za 0,8 točke. Za popoln norveški dan je s tretjim mestom poskrbel kvalificirani zmagovalec Marius Lindvik. Prvega in tretjega Vikinga je ločilo le 0,9 točke.

Timi Zajc je svojo najboljšo uvrstitev sezone prijavil z desetim mestom.

READ  Eri Showcase ponuja vsa vozlišča, ki jih prikažem

Lanišek po polovici četrte, Zajc, Prevc in Semenič do konca sezone

Po prvi seriji je bil videti odlično na četrtem mestu Anže Laniška, a mu v zadnjem skoku ni uspelo in je že po 113 metrih zdrsnil na 17. mesto.

Bil je najboljši Slovenec Timi Zajc na desetem mestu, kar je 20-letnica najboljša uvrstitev v sezoni. V finalu je v težkih razmerah osvojil tri mesta. Napredoval je še en 11. Bor Pavlovčič. Tudi 13. Peter Prevc v 21. Anže Semenič letos še niso bili tako visoki. Nekaj ​​točk je prišel z 26. mestom Žiga Jelar.