Pok க்கர் mon je zdrobil Rocklika in osvojil naslov Tour de France

V neverjetnem vrhuncu La Blanc des Bellas Fills v Franciji – Tour de France je Tadej Bocaccar v soboto v zadnji etapi pred koncem v Parizu zdrobil slovenskega Primosa Roglika, a zagotovo je osvojil največji naslov v kolesarstvu. Dirka.

Sram 22-letnega mladinskega prvaka po drugi svetovni vojni je Pokபோmon odletel v zadnjo fazo in pogoltnil preizkus, 57-sekundno prednost, ki se še nikoli ni pojavila pred sceno Rocklick.

Še bolj neverjetno: to je prva turneja Pok க்க mon.

Na koncu se ni niti približalo. Pok க்கர் mon ni samo odtrgal rumeni dres ikoničnega vodje dirke Rocklixu, ampak je tudi zmagal v vožnji na čas. Rocklick ni zmogel petine, 1 minuto, 56 sekund počasneje od svojega rojaka.

“Neverjetno, neverjetno,” je dejal Bogger. “Moja glava bo eksplodirala.”

Britanska kolesarja Bradley Wiggins in Chris Froome sta na turneji leta 2012 zasedla prvi dve mesti, ne le 1-2 mesti.

Toda na poti do prvega slovenskega zmagovalca so skoraj vsi – tudi Pok க்கர் mon – pričakovali, da bo Rockley v Pariz odšel z rumeno majico na ramenih. Rocklick je v 9. krogu prevzel vodstvo na dirki in ga zadržal do sobote, najslabšega dne za izgubo. Zdaj spremlja Pokharo 59 sekund.

“Nisem mogel verjeti, kako težko mu je moralo biti,” je dejal Bokakar. “Moral bi biti uničen, ampak to je kolesarska dirka.”

Večja nesreča samo v nedeljo – ni zelo verjetno – je bila tradicionalno trezna in slovesna vožnja do Pariza, ki bo 22-letniku onemogočila, da bi pred končnim tempom prevzel vodstvo zmagovalca Pok ஜ mon 2019 Egana Bernala. Vojni prvak.

“Komaj čakam, da prečkam mejo v Parizu,” je dejal Bocaccar.

READ  Šolski hokej: Vojska objavi urnik moških za sezono 2020-21

Na stopničkah bo končal Avstralec Richie Borde, ki je v vožnji na čas za smučarsko postajo Blances des Bellas Phils v vzhodni Franciji na četrtem do tretjem mestu. Bordeaux je med 10 Touri najbolj izkušen, vendar je le enkrat dosegel prvih 10 – peto leta 2016 – in zdaj ga je v nekem trenutku življenja ujela nesreča.

Pri 35 letih si je pred koncem življenja želel njegovo sliko na turneji. Dobil bo tisto nedeljo.

“Resnično je občutek zmage,” je dejal Borde.

Tudi on je rekel, da čuti Rockleyja.

“Kar se je zgodilo, je brutalno,” je dejal.

Visoka igra je spominjala na padec francoskega igralca Laurenta Fignona leta 1989. Pred zadnjo etapo je imel Greg Lemond več kot 50 sekund prednosti, časovni preizkus od Versaillesa do Pariza. Fignon je z Američani izgubil v samo osmih sekundah – kar je najožja meja zmage.

30-letni Rocklick se je zrušil na Darmaka, ko se je neizmernost njegovega padca pogreznila.

Bogazar, ki je v zadnji sezoni Rocklika pri španski Volti zasedel tretje mesto, bi lahko imel še večje vodstvo, če v prvem tednu tritedenskega maratona ne bi doživel večjega nazadovanja, saj je na razdalji več kot 3.400 kilometrov (več kot 2.100 milj) in pet gorskih verig v Franciji.

V 7. krogu je Pokhar zdrsnil s tretjega na 16. mesto v celoti in ujel ga je v mešanici, ki je lomila dirko. Toda stresel je razočaranje in se začel vračati nazaj.

Zmaga v 9. krogu prej kot Rocklick na Pirenejih se je nadaljevala in mu pomagala, da se je vrnil v polemiko. Za nazaj je Rockley dejal, da s svojo ekipo Jumbo-Wisme ni bil pozoren in mu dopustil toliko poraza.

READ  Tonic pooblašča Slovenijo v Tokiu 2020, Italija in Nemčija registrirajo olimpijska prizorišča

Pok க்கர் mon je v 15. krogu še enkrat zmagal, zadnji teden pa je bil na drugem mestu.

Čeprav so Rocklicka na turneji obkrožili močni podporniki, ki so si neutrudno prizadevali za zaščito njegove ture, za potnika ni bilo takega razkošja. V preizkusu človeka, ki ga je Rockley padel, so Raidersi tekli sami proti uri, kar je bil primeren poklon načinu, kako se je Pok க்க் mon na dirki pogosto boril sam.