Po žrebu lige Europa bo Celtic igral z Leverkusenom, Betisom in Ferrero-Waldnerjem.

Po žrebu skupinskega dela lige Europa so v skupino Celtic G dodali Bayer Leverkusen, Real Betis in Ferencquez. Hope je sinoči kljub izgubi z 2: 1 na Nizozemskem premagal AZ Alcmar

Dynamo Zagreb, Zenk in Rapid so bili proti Dunaju v skupini H resnega Moyes West Hama.

Kladiva so v letih 2015/16 in 2016/17 izgubili v kvalifikacijski ligi Europa, vendar niso igrali na glavnih tekmah, tako da so izstopili iz prvega kroga pokala UEFA 2006/07.

Njihova težka preizkušnja je bil Zagreb, ki je v minuli sezoni v 16. krogu premagal Tottenham.

Leicester, ki je zadnji dan prejšnje sezone izpustil kvalifikacijo za ligo prvakov, se je drugo leto zapored vrnil v ligo Europa, saj je v sezoni 2020/21 izpadel na zadnjih 32.

Fox se v skupini C sooča z Napolijem, moskovskim Spartakom in legijo Varšavo.

Rangersi so spet v akciji, potem ko se niso uspeli uvrstiti v ligo prvakov.

Kontroverzno poražena od Slavije Brock v minuli sezoni, se bodo po izenačenju v skupini A proti Lyonu, Sparti Brock in Brandbyju vrnili v češko prestolnico.

Skupinski del se prične 16. septembra in konča po urniku v naslednjih 24 urah, končno pa na Estio Ramon Sanchez-Bizjun v Sevilli.

Tottenham je v skupinskem delu lige Europa remiziral z Rennesom, Weitzejem in Muro.

Terciarno evropsko tekmovanje se začne v sezoni 2021-22, Spursi pa so morali v kvalifikacijah v dvoboju za dvoboj premagati Pacos de Ferreira.

Za Spurse, ki so bili pred dvema letoma v finalu lige prvakov, je to velik padec, saj je v zadnji sezoni v Premier ligi zasedel sedmo mesto.

To bo njihova težka preizkušnja v ligi 1 Rennes Group G, z nizozemskim kostumom Vitesse in slovensko Muro v skupini.

Zmagovalci Shamrock Roversov v Estoniji so bili izžrebani v skupini B s FC Flora Gent, Partizanom in Anorthosis Famagusto.

READ  Dragić živi za uspeh kluba v karieri

Skupinski del se začne 16. septembra, finale pa je na sporedu 25. maja na državnem stadionu v Tirani.

UEFA preučuje, ali lahko navijači na dolge razdalje potujejo, kvalifikacije v vseh treh klubih pa gledajo le domači navijači.

Žrebanje lige Europa je končano

Skupina A: Lyon, Rangers, Sparta Brock, Brandby

Skupina B: Monako, PSV Eindhoven, Real Sociedad, Sturm Graz

Skupina C: Napoli, Leicester, Spartak Moskva, Legia Varšava

Skupina D: Olympiacos, Indract Frankfurt, Fenerbahce, Royal Antwerp

Skupina E: Lazio, Lokomotiva Moskva, Marseille, Galatasaray.

Skupina F: Praga, Crvena zvezda Beograd, Ludocorets, Bližnji vzhod

Skupina G: Bayer Leverkusen, Celtic, Real Betis, Ferencross

Skupina H: Dinamo Zagreb, Zeng, West Ham, Rapid Dunaj

Liga Evrope je popolnoma remizirana

Skupina A: LASK, McCabe Tel-Aviv, Alashkert, HJK Helsinki

Skupina B: Gent, partizan, Flora Tallinn, Anorthos Famagusta

Skupina C: Roma, Zoria Luhansk, CSKA Sofia, Foto / Klimt

Skupina D: AZ Alkmaar, CFR Cluj, Jablonec, Randers

Skupina E: Slavia Brock, Fanord, Union Berlin, McCabe Haifa

Skupina F: FC Copenhagen, PAOK, Sloven Bratislava, Lincoln Red Imps

Skupina G: Tottenham, Renes, Witsey, NS Mura

Skupina H: Basel, Karabah, Girod Almaty, Omonoya

Marija Ana

Amaterski kavni evangelist. Certificirani pionir piva. Navdušeno skromen navdušenec pop kulture.

Related Posts

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Read also x