Po puču so Handanoviči prehiteli Torino, Ibrahimović pa očaral Neapelj

Inter je v 8. krogu italijanske lige naredil preobrat po zaostanku z 0: 2 in premagal Torino s 4: 2, Roma je s 3: 0 odpravila Parmo Jasmina Kurtića, izgubila Genovo Mihe Zajca proti Udineseju, Sassuolo pa z zmaga. nad Verono je za kratek čas celo zasedel prvo mesto v Serie A, a le do konca večernega derbija v Neaplju, kjer je Milan z dvema goloma zimzelenega Zlatana Ibrahimovića premagal Napoli.

Švedski ostrostrelec Zlatan Ibrahimović vodil Milan do vodstva proti Napoliju na nedeljskem derbiju v Neaplju z devetimi in desetimi goli v tej sezoni Serie A. To je prek belgijske reprezentance Driesa Martensa prepolovil v 63. minuti tekme, dve minuti kasneje pa je ostal le z desetimi igralci, ko je Tiemoue Bakayoko prejel še en rumeni karton in je moral zapustiti igrišče. Globoko v sodnikovem podaljšku je zmago Milana potrdil 21-letni Norvežan Jens Hauge.

Nogometaši Atalante so v soboto gostili Spezijo in odigrali neodločeno 0: 0. Ekipa z Bergom je bila boljša, vendar so streljali z slepimi kroglami. Še bližje zadetkom je bila v 57. minuti, ko je z močnim in nizkim diagonalnim strelom malo z leve s 15 metrov zadel Robin Gosens, vendar je bil ta zadetek preklican zaradi prepovedanega položaja Tobačni Zapate.

Juventus je na svojem stadionu gostil Cagliari in povedel v 38. minuti, ko je z natančnega strela zadel s 15 metrov Cristiano Ronaldo. Isti igralec je spretno zadel v 42. minuti. To je bil njegov osmi zadetek v sezoni.

Na prvi sobotni tekmi je Lazio v gosteh po močnem dežju po zadetku premagal Crotone z 2: 0 Ciro Immobile v Joaquin Correa. Crotone je edini še vedno brez zmage in je trdno zasidran na zadnjem mestu.

Župan 28., Mkhitaran 32., 40.
(Jasmin Kurtić igral za Parmo od 62. minute.)

Inter: Torino 4: 2 (0: 1)
Sanchez 64., Lukaku 67., 84. / 11m, Martinez 90.; Zaza 45. + 2, Ansaldi 62./11m
(Samir Handanović branil je celo tekmo za Inter.)

Sampdoria: Bologna 1: 2 (1: 1)
Thorsby 7.; Regini 44./ag, Orsolini 52.
(Nik Prelec ogledal celotno tekmo s klopi Sampdorije.)

Verona: Sassuolo 0: 2 (0: 1)
Boga 42., Berardi 76.

Udinese : Genova 1: 0 (1: 0)
Od Pavla 34.
RK Perin (Genova) 77.
(Miha Zajc igral za Genovo od 68. minute.)

6. Belotti (Torino),
5. – Caputo (Sassuolo), Joao Pedro (Cagliari), Simeone (Cagliari), Martinez (Inter), Mkhitarjan (Rim)

1. Kurtič (Parma)

„Amatérsky evanjelista kávy. Certifikovaný priekopník piva. Nadšene skromný nadšenec popkultúry.“

Previous Post Slovenija ima tudi e-košarkarsko reprezentanco
Next Post Številne restavracije Arcata so se zaustavile kot pozitiven test za zaposlene za COVID-19 | Izgubljena obalna postojanka