Po drami in senzaciji se Maribor poslovuje od Evrope, Olimpija je pobegnila

Poleg kvalifikacij za ligo prvakov so se začele tudi kvalifikacije za ligo Europa. Olimpija je po preobratu in podaljšku z 2: 1 (0: 1; 1: 1) odpravila islandskega Vikingurja v Stožicah, Maribor pa se je od tekmovanja poslovil s 5: 6 v Ljudskem vrtu, potem ko je povedel z enajstmetrovkami, 1: 1) moral priznati zmago Coleraineu. Mura bi sicer morala biti na igrišču, toda tekma v Prekmurju v Estoniji zaradi okužbe s koronavirusom ni bila v kampu njenega nasprotnika. Za mesto v ligi Europa se bo boril tudi prvak Celja, ki se tja seli po tem sredinski poraz proti norveškemu Moldu.

Šok v Ljudskem vrtu

Mariborska ekipa je v Ljudskem vrtu gostila polprofesionalce z Irske, nogometaše FC Coleraine, in izgubila. Slovenski tekači so ostali brez prvenstvene uverture proti Aluminiju, ki ni želel igrati prve tekme v sezoni, zato so Purpleji začeli novo prvenstveno sezono s tremi točkami, a brez boja. Prva polovica prve evropske preizkušnje v Ljudskem vrtu se je končala brez ciljev.

Vendar je tekma zaživela v drugem polčasu. V 66. minuti je sledil hladen tuš Maribora, ko je po poskusih zlomil žogo do roba kazenskega prostora. James McLaughlin se je odločil za strel in zadel točno v spodnjem desnem kotu Maribora. Toda domači igralci so si po šoku hitro opomogli, le štiri minute pozneje je poravnal na 1: 1 Rudi Požeg Vancaš, ki je v igro vstopil le pet minut prej. Do konca redne sezone ekipe niso dosegle zadetkov, tako da je imel Ljudski vrt v Stožicah nadure.

Maribor je imel priložnost v vodstvu v 105. minuti. Martin Milec je bil prvi na žogi po predložku iz kota, a je njegov strel z glavo blokiral vratar. Odgovornost je prevzel na svoja pleča Amir Dervišević, vendar zadel v post. Do konca nadur ni bilo več zadetkov, tako da je bil potnik v drugem krogu odločen z izvajanjem najstrožjih kazni.

READ  SLV proti JPN Dream11 Olimpijski rezultati za moške v živo Slovenija proti Japonski

Za Maribor je Dervišević zadel natančno po enajstmetrovki. Jan Mlakar, Marcos Tavares, Jasmin Mešanović, zadnjega je zapravil strelec prvega gola Požeg Vancaš, ki je zadel vratnico. Nogometaši Severne Irske so na drugi strani uspešno izvedli vseh pet strelov in se veselili napredovanja v drugi krog na koncu.

NK Maribor: Coleraine, foto: Blaž Weindorfer / Sportida:

1/48

Olimpija je napredovala v agoniji

Tudi Olimpija je imela okužene v svojih vrstah, zato je bila njihova tekma proti Gorici odpovedana, po nekaj dneh treningov pa so že tekmovali v prvem evropskem izzivu. Islandski vikingur je bil gost v Stožicah. Srečanje v Ljubljani je služilo kot zanimiv uvod. Že v šesti minuti je bil zaradi prekrška poslal Solvi Ottesen, nato pa je Ante Vukušić iz prostega strela zatresel gol. V 27. minuti so gostje povedli Magnus Ottar Karlsson, ki je tudi postavila izid prvega polčasa. Olimpija je nato lovila priključek in po golu izenačila v 88. minuti srečanja Matica Finka. Fink je poskusil z desne strani, eden od gostujočih igralcev pa ga je preusmeril v svojo mrežo in tako postavil rezultat rednega dela.

Zmagovalec obračuna je tako določil nadure. Navijači ljubljanskega kluba so bili navdušeni nad golom v 106. minuti tekme 19-letnega krilca in novinca Olimpije. Radivoj Bosić, ki je s tem zagotovil napredovanje Olimpije v drugi krog kvalifikacij.

NK Olimpija, Vikingur

Sportal

Pri novi Olimpiji upajo, da je urok končno izgnan iz Stožic

NK Olimpija: Vikingur, foto: Sportida:

1/47

Mura je ostala brez tekme

V taboru Mura so opoldne sporočili, da je bila tekma z ekipo Kalju postavljena pod vprašaj zaradi koronavirusne okužbe v domači ekipi, dodali pa so, da še vedno upajo na ugoden izid. Medtem je slovenska športna televizija Sportklub sporočila, da tekme zagotovo ne bo, pozneje pa je Mura potrdila informacije o odpovedi tekme.

READ  Man City lahko ponovi trik Mason Mount, da bi našel svojo superzvezdo naslednje generacije - Georgea Smitha