Phoenix prizemljuje Dallas, a najverjetneje ne bo igral v končnici

Luka Dončić je pred odmorom dosegel 18 točk, v drugem polčasu pa ni stopil na tla.  Foto: Reuters
Luka Dončić je pred odmorom dosegel 18 točk, v drugem polčasu pa ni stopil na tla. Foto: Reuters

Mavsov trener Rick Carlisle je vse svoje misli že usmeril v končnico, ki se bo začela v ponedeljek. Dallas čaka na res težki preizkušnji, saj se bodo spopadli z LA Clippersi, ki veljajo za glavne favorite v boju za naslov.

21-letnik iz Ljubljane je tekmo začel v prvi peterki in v uvodni četrtini dosegel 9 točk. Mavericki so vodili prvih deset minut, nato pa Sunsi zbrali deset zaporednih točk in prvo četrtino osvojili s 36:25.

Devin Booker je vodil Phoenix do osmih zmag v Orlandu.  Foto: Reuters
Devin Booker je vodil Phoenix do osmih zmag v Orlandu. Foto: Reuters

Dončić je drugo četrtino odprl z devetimi točkami. Po značilnem koraku nazaj je zadel tritočk in Dallas približal na pet točk zaostanka (45:40). Sedem minut pred koncem ga je zamenjal Seth Curry, Dončić pa je do konca tekme spremljal nemočne soigralce s klopi.

Sunsi so ob odmoru že dosegli 19 točk (76:57). Potem ko je sredi tretje četrtine zadel DeAndre Ayton, je bila tekma odločena (95:67). Ponovno je bil Devin Booker neustavljiv, saj je v 32 minutah za Mavericks dosegel 27 točk. Številni strokovnjaki so ga razglasili za najboljšega igralca za nadaljevanje redne sezone lige NBA v Orlandu. V Dallasu, center Boban M; arjanović se je izkazal z 18 točkami in 20 skoki.

Sonci so edina neporažena ekipa v “mehurčku”
Izbranci Montyja Williamsa so v “mehurčku” pripravili največje presenečenje in so edina ekipa, ki je zmagala na vseh osmih tekmah. V boju za končnico na Zahodu nihče ni računal nanje. Tudi zmaga ni dovolj, saj morajo premagati Portland, ki ne bi smel imeti težav z Brooklynom.

Blazersi bi z zmago potrdili osmo mesto in tako imeli veliko prednost v boju za osmo mesto. Ta konec tedna osmo uvrščena ekipa potrebuje le eno zmago proti devetouvrščeni ekipi, ki pa potrebuje oba zmaga, da se prebije v končnico in izpolni LA Lakers.

READ  Slovenija lahko postane prestolnica avanturističnega turizma Evrope, pravi GlobalData

Hield in Bogdanović sta z rezervnimi tremi potopila rezerve Lakers
Sacramento je s 136-122 premagal LA Lakers. Vodilna ekipa Zahoda je igrala brez številnih ključnih igralcev. Trener Frank Vogel se je odločil ponuditi priložnost rezervam. Počivali so Anthony Davis, Alex Caruso, Kentavious Caldwell-Pope in Kyle Kuzma.

LeBron James in soigralci niso blesteli v Orlandu, kjer so dobili le tri igre.  Foto: Reuters
LeBron James in soigralci niso blesteli v Orlandu, kjer so dobili le tri igre. Foto: Reuters

LeBron James je v prvem polčasu prispeval vseh 17 točk, nato pa nehal igrati. Lakersi bodo za nasprotnika izvedeli šele v prvem krogu končnice čez vikend. Soočili se bodo z zmagovalcem dodatne tekme (morda celo dveh tekem) za osmo mesto.

Sacramento 14 let brez končnice
Kralji so dosegli kar 21 trojk. Buddy Hield je bil izza črte osemkrat natančen, Bogdan Bogdanović pa sedemkrat.

Sacramento je v Orlandu dobil kar tri tekme in tako ostal moštvo, ki se najdlje ni uvrstilo v finale NBA. Leta 2006 so jih v uvodnem krogu premagali proti San Antoniu, nato pa se že 14 let zapored niso uvrstili med osem najboljših na Zahodu.

Tekme 13. avgusta:
PHOENIX – DALLAS
128: 102 (36:25, 40:32, 28:22, 24:23)
Booker 27 (11/20 iz igre), 7 skokov in 5 podaj, Saric 16, Johnson in Payne po 15, Bridges 14, Ayton 11 (5/10 iz igre) in 9 skokov, J. Carter 9, Rubio 7 in 12 prehodov, Diallo 6, Okobo in Jerome 4 vsak; Dončić 18 (5/9 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 7/7) in 5 skokov v 13 minutah,. Marjanović 18 (9/14 iz igre) in 20 skokov, J. Jackson 13, Barea 9, Se. Curry in Hardaway po 8, Burke 7, Kidd Gilchrist 6, Wright, Cleveland in Reaves po 4, Kleber 3.

BOSTON – WASHINGTON 90:96
J. Green 23, Ojeleye 13; T. Bryant 26 (10/15 iz igre), T. Brown 17, Smith 11.

READ  Srbska skupina Nelt vstopa na hrvaški in slovenski trg

JEZERI – SACRAMENTO 122: 136
Natakarji 19, James 17 (6/13 iz igre) čez 15 minut, Morris in Horton Tucker po 14; Hield 28 (8/14 za tri), Bogdanović 27 (5/11 za tri), J. Parker 19 (9/10 iz igre) in 8 skokov, Bjelica 15 in pass.

MEMPHIS – MILWAUKEE 119: 106
Brooks 31 (12/18 iz igre, 4/7 za tri), Valančiunas 26 (11/17 iz igre), 19 skokov in 12 podaj, Morant 12 (5/17 iz igre), 13 skokov in 10 podaj ; B. Lopez 19, zidar 18, DiVincenzo 17.