Peking 2022 kvalifikacijski hokej na ledu Poljska Stan Kazahstan za uvrstitev v zadnji krog

Poljska napreduje v zadnjo fazo kvalifikacij za hokej na ledu v Pekingu 2022 © IIHF

Poljska se je z dramatično zmago nad gostiteljico Kazahstan uvrstila v finale kvalifikacij za hokej na ledu Peking 2022.

Finale tretjega kroga olimpijskih kvalifikacij tretjega kroga Mednarodne hokejske zveze (IIHF) skupine H je obratna odločitev, katera ekipa naj napreduje.

Kazahstan in Poljska sta na pariškem stadionu zmagali tudi na uvodnih tekmah proti Nizozemski in Ukrajini.

Kazahstan je bil osupnjen, ko je Bartos Siura v sedmi minuti tekme Poljski povedel z 1: 0.

Martin Prazikotsky je podvojil prednost Poljske v začetku drugega obdobja, vendar sta se dva udarca v petminutnem vodstvu Dustina Boyda vrnila, da bi omilila kazahstansko konkurenco.

Poljska si je znova prišla na vrsto v zadnjem obdobju, ko je mrežo odkril Magiz Urbanovich.

Kazahstan v zadnjih minutah ni mogel zbrati odgovora, ker je Poljska zmagala s 3: 2 in se uvrstila na vrh skupine in se uvrstila v zadnji krog kvalifikacij za Peking 2022.

Ukrajina je skupinski del dvignila s 3: 0 na Nizozemskem.

Velika Britanija in Madžarska sta se srečali na odločilni tekmi v skupini J v Nottinghamu, kjer je zmagovalec napredoval v olimpijski finale kvalifikacij.

Madžarska je v drugem obdobju vodila prek Benza Stipzisa, Schnad Erdeli pa je njihovo vodstvo podvojil.

Na začetku tretje tretjine je Matthew Myers znižal ravnotežje na 2: 1, ko si je Britanija dala upanje.

Pet minut kasneje je Janos Hari Madžare vrnil v vodstvo dveh zadetkov, Ištvan Sofran je povedel s 4: 1 in zapečal mesto Madžarske v zadnjem krogu kvalifikacij.

Estonija in Romunija sta že izpadli, Romuni pa so kampanjo skupine J končali z igranjem med seboj v mrtvi gumi zmagi 7-3.

Gostitelji Slovenija in Japonska sta se srečali tudi v kvalifikacijah za skupino G v Jasonisu, kjer je Slovenija v zabavni aferi izločil 6-2 zmagovalcev.

READ  Jeseničani so tesno premagali selekcijo Slovenije

Shoko Nakajima je v prvi tretjini vodil Japonsko, medtem ko je John Urbas napredoval na 1: 1, preden je izenačil drugo obdobje za Slovenijo.

Gostitelji so se na začetku tretje tretjine leteče začeli z dvema goloma v dveh minutah Kena Okrajenseka in Roberta Sabolika.

Cilji so leteli v zadnjih petih minutah, Slovenija je na začetku napredovala s 4: 1 Rog Dikar, minuto kasneje pa je Nakajima dosegel drugo tekmo in Japonsko dobil v vodstvo s 4: 2.

Dicker je svojo drugo igro po 30 sekundah spremenil v peto, Miha Jazz pa je v zadnji četrtini igralcem dodal končnih 6-2.

Poljska, Madžarska in Slovenija bodo zdaj napredovale v zadnje kvalifikacije.

Vsaka od prvih ekip iz zadnjih treh kvalifikacijskih skupin bo napredovala na olimpijske igre v Pekingu.

Gostitelji so že zagotovili mesto Kitajski, ki se bo po lanskem svetovnem prvenstvu pridružila osmim najboljšim ekipam na svetovni lestvici.

To so Kanada, Rusija, Finska, Švedska, Češka, ZDA, Nemčija in Švica.