Pav, Dirk in Tony so spremenili košarko NBA in FIBA

Avtor: Aris Barcas / [email protected]

Pav Casol je to imenoval dan, 20 let kasneje so sveta trojica evropskih zvezdnikov lige NBA, špansko podjetje Tony Parker in Dirk Novitsky del zgodovine igre. Parker si je dres že upokojil, Kasol pa bo z njim in podobna slovesnost je samo enkrat za simbol nemške košarke.

Kljub nostalgiji in spoštovanju Dražena Petrovića in Arvydasa Sabonisa jih je trojica presegla. Primerjave niso vedno enostavne, a na podlagi uspeha Kasola, Parkerja in Novitskega v ligi NBA in njihovih reprezentancah je samoumevno, da sta tako TP kot Pau najboljša evropska igralca, ki jih je Novitsky kdajkoli imel. Edini evropski lastnik, ki je osvojil naslov prvaka NBA, pred grškim čudakom.

Ko pa je Dirk to storil leta 2011, je bil Gianni Antotocounbo v Grčiji še neznan, Luca Dončić je imel le 12 let, Nicola Joachim pa na Facebooku ni uspela.

Dirk, Tony Parker in Pa Casol so kot ključni člani San Antonio Spurs in Los Angeles Lakers osvojili naslove v ligi NBA.

Druga dva je Kasol osvojil s svojo dolgoživostjo in neprimerljivo uporabo mednarodnega uspeha. Med letoma 2001 in 2017 je Casol s špansko reprezentanco osvojil 11 medalj, med drugim naslov svetovnega prvaka leta 2006 in tri zlata na Eurobasketu.

Njegov zadnji tek je vključeval 40 točk v polfinalu proti gostitelju Franciji, ko je pri 34 letih pripeljal Španijo do naslova Eurobasket 2015.

Takšen uspeh škrata medalje tako Parkerja kot Novitskega, tudi v Dirkovem primeru ni bil on kriv, ker druga nemška reprezentanca ni imela talenta, da bi ga podprla.

Tri legende pa dokazujejo, da so Evropejci lahko najboljši psi v ligi NBA za skupno sedem naslovov prvaka NBA (štiri Parkerja, dva kasola in enega Now Witskyja) in nikoli ne pozabijo, da morajo biti del svojih reprezentanc. in svetovno košarkarsko sceno.

READ  Oglejte si Liverpool proti Brightonu - Spletni prenosi in informacije o globalni televiziji - Liverpool FC

Brez teh treh priljubljenost košarke v Evropi ne bi bila enaka.

Medtem ko so bili Tracy Petrovic, Vlad Divak in Arvidas Saponis izjema in pionirji, so Tony Parker, Dirk Nowitsky in Ba Kasol nedvomno dokazali, da je košarka svetovni šport, prvaki in finale pa so pripeljali do moderne dobe NBA. MVP, ki prihaja iz Grčije, je edinstven prehodni center iz Srbije in dogodek zelo razburljivega mladega igralca Slovenije.