Partizan je v zadnjih minutah razorožil Olimpijo in ji zadal prvi poraz

V 4. krogu lige ABA v Beogradu je Cedevita Olimpija na koncu izgubila proti Partizanu in izgubila s 77:86. To je prvi poraz Ljubljančanov v tej sezoni v ligi ABA. 100-odstotni donos imajo le košarkarji Crvene zvezde, ki so Megi med nedeljskim kosilom nanesli prvi poraz in člani Budućnosti, ki so za točko streljali FMP. Koper Primorska bo v ponedeljek gostila Zadar, Krka pa se bo pomerila s Cibono.

Ljubljančani so opravili tretji obisk v tem tednu in se v Beogradu dobro zadrževali do zadnje četrtine. Do takrat sta se moštvi izmenjevali v vodstvu, v zadnjih desetih minutah pa vstopili izenačeno z rezultatom 64:64. Olimpija je povedla s 72:68, nato so Srbi varovancem Jurice Golemca s tremi trojkami in delnim izidom 16: 0 ušli in vodstvo obdržali do konca tekme. Končalo se je z 86:77.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj razpoložen s 24 točkami Jaka Blažič, z gostitelji pa je bil lani član Olimpije Codi Miller-McIntyre, ki je tekmo končal s 17 točkami. Dosegel je pet trojk.

Cedevita Olimpija je prvič izgubila po treh zmagah, Partizan pa je prišel do druge zmage. Na vrhu sta še neporaženi Crvena zvezda in Budućnost. Ljubljančani se bodo s slednjo pomerili na naslednji tekmi lige ABA, v nedeljo v Stožicah.