Paket presenečenj Tamara Zidansek v zgodovino Slovenije na OP Francije

Tamara Zidansek je postala prva Slovenka, ki je v torek na OP Francije premagala Paulo Padusa.

Paket presenečenj prvaka, ki ni bil zaseden, ki na velikem turnirju ni šel mimo drugega kroga, se je boril s očarljivo zmago 7-5, 4-6, 8-6.

Zdi se, da sta se oba 23-letnika na različnih točkah napela v živahni tekmi na Roland Garrosu, napolnjeni s spremembami zagona.

Preberi več

Padusa, ki je igrala tudi v svojem prvem četrtfinalu, je z zgodnjim dvojnim odmorom povedla s 3: 0, le da je Zidanšek ubranil udarec in na koncu prvi niz prevzel pri 53 minutah.

Nato je 85. mesto Zidane prevladovalo na svetu, vodilo je z nizom in le s 4: 2 je španski nasprotnik padel nazaj in si zagotovil šest tekem.

Padusa, svetovna številka 35 z nizom zmag na devetih tekmah na glini, je bila videti favoritinja za zmago v končnici, ko je zgodaj napredovala z 2: 0.

Toda Zidansek ni bil zavrnjen, saj si je prihranil tri break točke za 7-6, preden je v naslednji igri osvojil drugo točko.

“Pred tekmo sem vedel, da bo to težka bitka,” je dejal Zidansek. »V tretjem nizu sem vstopil v svoj utor in se začel počutiti vedno bolje in boril sem se zelo dobro.

“To je izjemen občutek … To je bila za oba odlična priložnost za uvrstitev v polfinale, vendar mislim, da mi je danes uspelo ohraniti njeno zbranost nekoliko bolje od nje.”

Posledično se bo Zidanšek prihodnji teden prvič prebil med 50 najboljših na lestvici WTA.

Naslednja bo Anastasia Pavlyuchenkova, ki je v novem triigralnem trilerju v Parizu premagala partnerko dvojic Eleno Rybakino.

READ  "Trump ni hotel v bolnišnico, imel je visoko temperaturo in nizko raven kisika v krvi."

Zmaga je 29-letnemu Rusu prinesla veliko olajšanje, ki je pred tem šestkrat izgubilo v četrtfinalu velikega turnirja.

V zadevnem 52. času je Pavlyuchenkova končno prišla do osmine finala na grand slamu z zmago 6-7, 6-2, 9-7.

Rybakina Kazakhstan, ki V četrtem krogu je premagala Sereno Williams, je zgodaj prevladoval v tekmi, da bi v prvem nizu odprl vodstvo s 4: 1, nato pa je spet zadel Pavlyuchenkovo ​​in naložil tie-break.

Kljub temu se je Rybakina spet zbrala in samozavestno tekla skozi izid za zmago v prvem nizu, le da je Pavlyuchenkova zadela žogo naravnost in vzela drugi niz.

V napetem končanju so bili v prvih šestih tekmah štirje odmori, preden se je Rybakina v 16. podaji razpočila in popolnoma padla na svojo šesto dvojno napako.

“Do prvega polfinala grand slama je veliko čustev,” je dejala Pavlyonchenkova in priznala, da je bilo soočanje s prijateljico “težko”.

“Vedno sem imel tenis. Psihično sem zdaj verjetno trdnejši. Samo poskušam igrati pametnejši tenis. Delam več.”