Pacino je v kategoriji GS osvojil drugo mesto zapored, saj je Schiffrin v Sloveniji zasedel šesto mesto

Michaela Schiffrin je v nedeljo v Sloveniji zasedla šesto mesto v veleslalomu Kranjska Jura, smer, ki se običajno uporablja na moški tekmi.

Michaela Schiffrin je bila v nedeljo po prvem krogu v vodstvu, Italijanka Marta Pacino pa je svoj drugi krog v nedeljo obšla igrišče in v dveh dneh v slovenski Kranjski Gori izkoristila drugo zmago v veleslalomu na svetovnem pokalu. Chevrin je zasedel šesto mesto, za Pacinom je zaostal 1,27 sekunde.

“Tako neverjetno je, tako čustven sem. Kot sanje,” je po dirki v televizijskem intervjuju dejal Pacino.

Italijanski drsalec je v tej sezoni v disciplini osvojil štiri od petih dirk v disciplini, Schiffrin pa je edini dogodek v Courchevelu dosegel decembra. Z zmago je Pacino blizu rekordnega 13-letnika: noben italijanski drsalec ni osvojil več kot štirih dirk GS v eni sezoni od Denisa Carbona v letih 2007-08.

“Včeraj je bila odlična učna izkušnja,” je v soboto povedala Shiffrin iz GS, kjer je prav tako zasedla šesto mesto. “Malce sem spremenil svoj fokus, kaj mislim o progi med smučanjem. Veliko bolje sem se počutil, ko sem šel s hribom in se nisem veliko boril.”

Pacino je Chevrineja zaostal za tri desetinke sekunde po skoraj popolnem uvodnem krogu Chefrena, a Italijan je v finalu dosegel najhitrejši čas. Chevrin, zadnji dirkač na progi, je bil v času prve delitve še vedno v vodstvu, vendar je po strmem prvem odseku zamujal v kot, izgubil je hitrost in si nikoli več ne povrnil tempa.

Švicarski umetniški smučar Michel Geisen je zasedel drugo mesto (0,66 sekunde razlike), lokalna smučarka Mita Haruvat, hči župana slovenske vasi, pa tretja (0,77 sekunde). Preostali del igrišča, vključno s Chevrinom, je dirko končal za več kot eno sekundo zaostanka za zmagovalcem.

READ  Stalno predstavništvo Republike Slovenije pri Združenih narodih podvoji prostor na ATCO's 630 Third Avenue

Zaradi snežnih razmer v Evropi so se ženske udeležile zahtevnega kranjskogorskega kroga, ki se običajno uporablja v moškem krogu. Dirke ta konec tedna so zaradi pomanjkanja snega iz Maribora premaknile.

Petra Vlhova je na desetem mestu zaostajala 2,41 sekunde, saj je voditeljica svetovnega pokala s Slovaške videla prehitevalko podprvakinje Jezzine, ki je bila znižana na le 60 točk. Vlhova je na svojih platformah enkrat končala v zadnjih 11 objavah.

Federica Brignone, splošna aktualna prvakinja, ki je vodila na lestvici GS ob koncu tedna, je po prvi tekmi zasedla 12. mesto, preden je na zadnji turneji zdrsnila s steze.

Svetovni pokal žensk na smučeh in Super G teče v švicarskem Crans-Montani od petka do nedelje.

Chevrin naj bi se v torek vrnil na stadione v drugi regiji v italijanskem Kronplatzu.

Za to zgodbo so uporabljena poročila Associated Pressa v Sloveniji.