Olimpijski moški hokej, Slovaška vs. Slovenija Rezultati in poudarki

Slovenija je v streljanju premagala Slovaško in dobila drugo olimpijsko moško hokejsko tekmo.

Prišlo je do zadnjega strelca v streljanju, a je Slovenija v finalu skupinskega dela za obe ekipi premagala Slovaško s 3:2.

Slovenec Žika Zaklik je z izenačenim izidom 1:1 zadrsal in Sloveniji prinesel drugo zmago z zapestnim strelom mimo Bronislava Konrata. Rock DiCare je s hitrim razpadom začel strelski rezultat za Slovenijo, preden je v Conradu uspel s petimi luknjami. Četrti ostrostrelec Ladislav Nagy je izenačil za Slovaško.

Slovenija je v drugem polčasu z golom power playa le tri minute pozneje povedla z 2:0. Prvi je prišel ob šestercu na telefonu po prepozni kazni. Takrat je Blaž Gregorc zadel z zadnje točke proti Conradu. Drugi zadetek je dosegla Anke Curlot, s katero je podaja Johna Mursaka iz visoke reže obrnila v zgornji kot. Muršak je vzel še asistenco za Gregorjev gol.

Miloš Puebla je odbil strel Petra Seresnaka in z močnim golom znižal prednost na sekundo.

Slovaška je šest minut pozneje v tretji tretjini na zapestnem strelu Marcela Huska našla zadnji del mreže. Hassek je dal nekaj para pri strelu s točke, ki je prečkala telesa in vratar Caspar Grosselz.

Slovenija je premagala Slovaško s 30:25. S to zmago je Slovenija zasedla drugo mesto v B diviziji.

Poudarki

Kaj je naslednje?

Obe ekipi lahko počakata in vidita, kako bo preostala ekipa igrala igro, preden spoznata svojega naslednjega nasprotnika. Slovenija je v skupini zasedla drugo mesto, Slovaška pa četrta v skupini, ne da bi bila druga v skupinskem delu.

READ  Dragićeve septembrske sanje: najboljše šele prihaja