Olimpijske kvalifikacije za rokomet: Hrvaška je v finalu premagala Tunizijo

• V
    Šport

Hrvaška med rokometno kvalifikacijo IHF v Tokiu proti Tuniziji (Photo Credit © Jos சோ Capraja / Colektif)

Hrvaška je v nedeljo v Montpellierju v olimpijskih kvalifikacijah za moške IHF premagala Tunizijo, a bo morala počakati, da bo zadostovala rezervacija vstopnice na Japonsko.

Kljub kratkemu obdobju v prvem polčasu je bila Hrvaška veliko boljša od svojih severnoafriških nasprotnikov in udobno zmagala s 30: 27.

Hrvaška je začela močno in povedla s 3 goli, preden je Tunizija v prvem polčasu imela dobro obdobje. Hrvaška se bo borila proti 14-13.

Rokomet: Hrvaška je premagala Tunizijo, da bi ohranila olimpijske nade

Marco Mamik (Foto: © Josso Capraja / Collective)

Drugi polčas je bil za hrvaške navijače zelo sproščen, saj so sprva svojo prednost povišali na sedem golov in v tekmi nikoli niso pustili nasprotnikov.

Ivan Martinovič (Foto: Josso Capraja / Collective)

Končni rezultat ni bil nikoli v nevarnosti, saj je Hrvaška dvoboj končala z dvema zmagama proti Portugalski in Tuniziji ter štirimi točkami po porazu proti Franciji.

Harvard Harvard in njegova ekipa bodo morali nocoj počakati do finala turnirja, da preverijo, ali so štiri točke dovolj, da si prislužite eno izmed prvih dveh mest v moštvu to poletje in eno mesto na olimpijskih igrah.

Če se želijo uvrstiti na Hrvaško, mora Francija premagati Portugalsko ali neodločen izid, ali pa mora Portugalska premagati Francijo s 7 ali več goli. Vsaka druga odločitev bi Hrvaško postavila na tretje mesto in izgubila kvalifikacije.

Hrvaška se je na rokometni turnir na olimpijskih igrah uvrstila štirikrat zapored.