Olimpijske igre v Tokiu: kanu – prvo slovensko zlato v kanuju v slalomu, ki ga je osvojil Benjamin Chavsek, Sports News

Benjamin Savchek je v kajakaškem slalomu za moške osvojil prvo zlato medaljo Slovenije, s katero je v ponedeljek v Tokiu skoraj štiri sekunde potisnil smer bele vode pred najbližjim tekmecem.

Češko Lucas Rohan je s srebrno medaljo osvojil nemški Cideris Tacitus, ki je leta 2012 zasedel drugo mesto in osvojil bron.

Schwazzek je postal edini nemški tekmovalec, ki je veslal na zahtevni progi v 98,25 sekunde in postal edini finalist, ki je progo končal v 100 sekundah.

Prevlada Slovaške in Francije se je končala leta 1996, ko sta osvojila vsako zlato medaljo z iger v Atlanti.

“To je dober korak od tega, da sem svetovni prvak postal olimpijski prvak. Zelo sem ponosen, da sem to dosegel,” je dejal Savsek.

“Tečaj je bil danes zelo težak,” je na novinarski konferenci dejal z zlato medaljo, ki jo je podelil trikratni olimpijski slalomski prvak Tony Estanguet.

Slovaški kriketar Matej Benaz, ki je pred petimi leti želel izboljšati srebro v Riu de Janeiru, je skupaj s Francozom Martinom Thomasom končal na petem mestu.

Oblačno vreme v slalomskem centru Kasai blizu Tokijskega zaliva je tekmecem olajšalo razmere, potem ko so se v nedeljo spopadli z vročim soncem in toplo vodo, a vroče japonsko poletje je bilo še težje.

“Vročina danes ni bila tako velik problem, bilo je res lepo, vendar je voda še vedno vroča,” je dejal Savsek.

Jessica Fox iz Avstralije, ki bo jutri poskušala osvojiti naslov ženskega kajaka, je vajo opisala kot “kopalno vodo”.

Čeprav je le nekaj ljudi gledalo s stojala, so člani njegove ekipe navdušeno pozdravili Savchekovo zmago, pri čemer je vsaj eden skočil v toplo vodo, da bi proslavil njegov popoln tek.

READ  Kaj se zgodi, ko se preprost fant zaljubi v starleto?

“Brez gledalcev ni tako enostavno. Imamo samo olimpijske igre, pred katerimi lahko teče na tisoče ljudi,” je dejal Rohan, čigar oče in trener Jiri Rohan sta v parih za kanu slalom leta 1992 in 1996 osvojila srebro.

Par je izstopil iz iger v Riu na poti do ženskega slaloma v kanuju.