Olimpijske igre v Tokiu: FIBA ​​napoveduje moško košarkarsko ekipo “All-Star Five” | NBA.com Avstralija

Moška košarka se konča na olimpijskih igrah v Tokiu, kar pomeni konec živahnih mesečnih obročev.

ZDA so v prvenstvenem krogu premagale Francijo in osvojile četrto zaporedno zlato medaljo, Francija pa je izgubila tretjo srebrno medaljo. Avstralija se je zapisala v zgodovino, ko je v bronasti kolajni premagala Slovenijo.

Na koncu turnirja je FIFA za košarkarski turnir razglasila ekipo “All-Star Five”, ki predstavlja pet najboljših športnikov na olimpijskih igrah.

Nobena od teh zvezd, ki prevladujejo pri zastopanju svojih držav, težko argumentira ta primer.

Ricky Rubio je bil neverjeten za Španijo, saj je v povprečju dosegal 25,5 točke na tekmo. V prvem krogu izločilne etape je 30-letni špic pri nastopu Španije proti ZDA udaril 38 točk. Največ točk, ki jih je posamezen igralec dosegel proti ekipi ZDA, je njegovo skupno število.

Drugo obrambno mesto je po 23,3 točkah in 6,3 podaji na tekmo zasedla Patty Mills. 32-letni Aussie se bo vpisal v zgodovino, saj je Slovenijo premagal s 42 točkami in devetimi podajami.

Čeprav Luci Dončiću manjka prva medalja v svoji državi, na olimpijskih igrah ni bil neverjetno nizek. V svojem prvem nastopu na tej platformi je 22-letnik navdušil s povprečjem 23,8 točke, 9,7 skoka in 9,5 podaje na tekmo. Njegovo povprečje točk na tekmo je bilo dobro za tretje mesto na tekmovanju, medtem ko je bilo njegovo povprečje okrevanja drugo, povprečje asistenc pa prvo.

Rudy Cobert je zasidral obrambno obrambo Francije in jih popeljal do igre z zlato medaljo. Star Center je v povprečju dosegal 10,2 točke in 9,4 skoka, kar je na obeh koncih parketa zadržalo barvo za ekipo, ki je končala s srebrno medaljo.

READ  Gibraltar je na gostovanju z 7: 0 premagal Nizozemsko

Nazadnje je bil Kevin Durant nagrajen za svojo zaporedno igro, ki je ZDA pomagala pripeljati do druge zlate medalje. Na olimpijskih igrah je Durant v povprečju dosegal 20,2 točke na tekmo, s čimer je postal najboljši strelec vseh časov v ZDA. Morda si je utrdil naslov Najboljši ameriški košarkar vseh časovPridružil se je Carmelu Anthonyju kot edini športnik v ameriški zgodovini, ki je osvojil tri olimpijske zlate medalje za moško košarko. Po zgodovinski prevladi v igrah za zlato medaljo je imel v ZDA 29 točk, da je zasedel prvo mesto.

Vseh pet športnikov si zasluži svoja mesta v olimpijski ekipi “All-Star Five”.

Pogledi na tej strani ne predstavljajo pogledov lige NBA ali njenih klubov.