Olimpijske igre v Tokiu 2020: Olimpijske igre 2021 7. avgusta Vrhunci: Najnovejše novice in posodobitve iz Tokia

H.Pozdravljeni vsi in dobrodošli pri nas Olimpijske igre Tokio 2020 Blog v živo to soboto. To je naš spletni dnevnik o splošnih olimpijskih igrah, kjer lahko dobite najnovejše novice in posodobitve iz celega športa. Zato ostanite z nami in posodabljajte vse, kar se dogaja.

V živo z najnovejšimi novicami in posodobitvami olimpijskih iger v Tokiu

16:45 CEST: Danny Alves išče 43. naslov

Danny Alves je postal najbolj odlikovan nogometaš v zgodovini Brazilija je premagala Španijo z 2: 1 V soboto v olimpijskem finalu.

Z medaljo se je osebna trofeja nekdanjega Barcelone dvignila na 43.

16:15 CEST: Tukaj Brixon pobira zlato na 1.500 metrih

Jacob Ingebriksen je premagal Timothyja Cheruota, enega od olimpijskih športnikov, in to poletje osvojil zlato na 1500 m za moške. Norvežan v soboto ni kazal usmiljenja, saj se je srečal z največjo preizkušnjo, s katero se je to poletje srečal v Tokiu, zadnjih 200 metrov pa je bilo na robu sedežev za gledalce.

16:10 CEST: Srčni utrip v Španijo

Španska nogometna reprezentanca ni uspela osvojiti olimpijskega zlata, brutalno je izgubila po porazu z 2: 1 v podaljšku proti Braziliji, ki je ohranila medaljo, ki jo je osvojila pet let prej.

Matthews Cunha je v Braziliji vodil pred Brazilijo, ki jo je odpovedal Michael Oirsabal iz Real Sociedada. Tekma je šla v podaljšek, ko je nekdanji igralec Barcelone Malcolm z dolgo žogo zadel Real Madrida Jesus Vallejo in vas udaril onkraj Simona.

15:45 CEST: Danzig zanikal medaljo

Luca Dončić in njegova reprezentanca Slovenije sta ostala brez medalje, saj sta na tekmi za bronasto kolajno padla v Avstralijo, ki jo je navdihnila babica Mills.

14:24 CEST: Indija je osvojila prvi gol na tekmi

Neeraj Chopra je na igrah v Tokiu osvojil naslov kopja in vrgel prvo zlato medaljo Indije na olimpijskih tekih in tekih na 87,58 metra.

READ  SLV proti JPN Dream11 Olimpijski rezultati za moške v živo Slovenija proti Japonski

Edine prejšnje medalje Indije na olimpijskih tekih in tekem sta bili dve srebrni medalji, ki sta jih osvojila Norman Pritchard v teku na 200 metrov in 200 metrov z ovirami na igrah v Parizu leta 1900.

13:45 CEST: Siban Hassan osvoji zlato

Siban Hassan je po treh tekmah na dolge razdalje osvojil 10.000 metrov za drugo zlato in tretjo medaljo na olimpijskih igrah v Tokiu.

12:00 CEST: Nemški trener je diskvalificiran zaradi zabadanja konja

Nemka Kim Risner je bila izločena z olimpijskih iger, ker je udarila konja med modernim ženskim pentatonom.

Petkova zadnja tekma se je odvijala z nemško peterko Anniko Schlei, ki je imela težave, ko je prevzel vodstvo in začel svoj krog. Športniki so imeli pred tem krogom le 20 minut časa, da so se povezali z neznanim konjem, Shley pa je s solzami v očeh vstopil v ring.

11:15 CEST: Španija se v nogometu poteguje za zlato

Moška olimpijska nogometna reprezentanca Španije se bo v soboto ob 13.30 po srednjeevropskem času pomerila z Brazilijo, da bi osvojila zlato. Fantje Luisa de la Fuenteja se v finalu med obema stranema soočijo s Celecom, za katerega že dolgo velja, da je med mnogimi najljubši.

Španija je v olimpijskem nogometu osvojila zlato medaljo (1992) in srebrno medaljo (2000), trenutno pa se sooča z močno konkurenco zlatih medalj.

10:35 CEST: Španija je osvojila srebro v vaterpolu

Španska ženska vaterpolska reprezentanca je osvojila srebrno medaljo in zlato izgubila proti ZDA. Vendar je bil to velik dosežek za špansko ekipo, ki je osvojila drugo medaljo v tem športu.

Pred tem je ruski olimpijski komite premagal Madžarsko in osvojil bronasto medaljo.

10:00 CEST: Ameriška košarka zahteva zlato

Ameriška moška košarkarska reprezentanca je po zmagi nad Francijo s 87:82 znova osvojila olimpijsko zlato. Kevin Durant je v soboto s 29 točkami pomagal svoji državi izstopiti iz iger v Tokiu – s tem se je končalo veličastno poletje, ki se je začelo s sumom in končalo s slavo. Američani ne pričakujejo nič manj. Na koncu njihovo olimpijsko pravilo živi.

READ  Kdaj bo Gareth Southgate napovedal svojo ekipo?