Olimpijske igre: Slovenka Janja Cornbridge osvojila zlato prvo plezalko | olimpijski

Slovenska pajkinja Janja Cornfred je v petek opravila mojstrski tečaj plezanja in dosegla nove višine za prvo zlato olimpijsko medaljo.

Cornbread je premagal konkurenco v kegljaški sekciji finala osmih žensk in rešil dve od treh “problemov”, medtem ko njegovi tekmeci niso mogli v celoti kos ničemur. (Celotna pokritost Tokia 2020)

22-letnik je kljub temu, da je bil v uvodnem krogu peti, dosegel vrh vodilne divizije, tako da mu je naslov podelil s 5,00 točkami.

Blog za 14. dan olimpijskih iger v Tokiu

Japonec Miho Nonaka je osvojil srebrno medaljo pri 45.00, njegov soigralec Akio Nokuchi, ki je na svoji zadnji dirki nastopal pred upokojitvijo, pa je osvojil bron pri 64.00.

V olimpijskem formatu se zmagovalec določi tako, da se pomnoži končni položaj vsakega plezalca v treh kategorijah hitrosti, vodenja in kegljanja.

Zmagovalec je plezalec z nizko oceno.

Cornbread je šestkratni svetovni prvak in je na dogodek prišel kot priljubljen favorit.

Poljakinja Alexandra Miroslav je v finalu postavila nov svetovni rekord v času 6,84 sekunde.

V moški kategoriji je v četrtek zlato medaljo osvojil Španec Alberto Jeans Lopez.