Olimpijske igre 2020 v Tokiu: Richardson se je uvrstil v četrtfinale olimpijskega nogometa v Braziliji

Richardson je svojo odlično formo nadaljeval z dvojico na olimpijskih igrah.

Veljavni prvak Brazilija, ki je pred petimi leti prvič na domačih tleh v Riu de Janeiru osvojila zlato, je v soboto v osmih osmih končala na prvem mestu v skupini D in na drugem v skupini C.

Mathews Cunha jih je v sredo izpostavil v Saitami, a je cilj Abdullaha al-Amrija Savdski položaj prinesel pol ure prej.

Za Brazilijo bi kot zmagovalec ekipe zadostoval remi, a Richardson je v 76. minuti zabil mrežo in spet v času poškodbe.

Po hat-tricku proti Nemčiji je napadalec Everton s petimi zadetki na vrhu turnirja.

Nemci, ki so leta 2016 zasedli drugo mesto proti Braziliji, se bodo v četrtfinalu skupine C pomerili s Slonokoščeno obalo z 1: 1.

Nemčija je za napredovanje morala zmagati, a avtogol Benjamina Heinricha v drugem polčasu je bil drag.

Izenačenje Edwarda Lowena je kmalu zatem postavilo tesen finale, a Slonokoščeni Slovenci so v skupini zasedli drugo mesto.

Južna Koreja je z zmago nad Hondurasom z 10: 0 premagala skupino B in se pridružila v izločilni fazi, Nova Zelandija pa je remizirala z Romunijo brez golov.

READ  Popoln preobrat: Dončić in Dragić tudi letos na parketu?