Olimpijske igre 2018: Ameriška moška hokejska luknja ujeta, ko je proti Sloveniji pomanjkal plin

Moška hokejska reprezentanca Združenih držav Amerike si ne bi mogla želeti slabega začetka upa na zlato medaljo na zimskih olimpijskih igrah 2018. V sredo zgodaj zjutraj so Združene države Amerike prišle v tretjo tretjino z dvema goloma prednosti, a so v podaljšku s 3:2 padle proti partnerki iz skupine B Sloveniji.

Bil je šele prvi dan moške hokejske akcije, a je bila reprezentanca ZDA zaradi poraza v podaljšku že z eno točko v luknji. Kljub temu, da je ekipa zasedla šesto mesto v seštevku zlatih olimpijskih medalj, nihče ni pričakoval, da bo ekipa na začetku tekmovanja. Slovenija je v Sočiju končala na sedmem mestu, zdaj pa pred ZDA v skupinskem razvrščanju.

Ameriška ekipa ima zdaj veliko dela, saj se že po eni tekmi v krogu turnirja sooča s pritiskom. To, kako smo se naučili iz poraza ameriške ekipe proti Sloveniji, je pretreslo vse.

Američani so začeli močno, kar je obrodilo sadove z zgodnjo prisotnostjo

V prvem krogu so ZDA premagale Slovenijo z 11-3 in svojo prevladujočo uvodno tekmo končale z golom napadalca KHL Briana O’Neilla. Američani so izkoristili slovenski kaos v svoji coni, prvi gol ekipe je pod pritiskom nasprotnikove obrambe dosegel O’Neill.

Jordan Greenway je dodal, da je vodstvo v drugi tretjini, potem ko so ZDA trdo delale okoli Slovenije, dodal v 13-ih minutah na sredini igrišča z 2:0. S to številko se je zdelo, da imajo Američani nadzor. Tekmo, a je moral ustaviti prihajajočo Slovenijo, da bi jo končal.

Dobri so bili tudi znaki, da je štetje strelov po dveh tekmah Slovenijo podvojilo s 24:12. To ni bila najlepša tekma, ki so jo doslej odigrale ZDA, a je ekipa po 40 minutah dušenja Slovenije povedla za dva zadetka.

READ  Olimpija in Mura, POZOR! Je MARIBOR napovedal začetek prevlade?! Camoranesi je našel NOVO OROŽJE!

Vendar je reprezentanca ZDA v tretji tretjini zbledela

Američani v tretji tretjini niso prinesli iskric. Namesto da bi pritisnili na Slovenijo, ki je imela najmanj priložnosti v mreži, je pedal za plin držal pritisnjen, je ekipa ZDA dobila zadnjih 20 minut regulacije.

Slovenija je samo v tretji tretjini skoraj podvojila število strelov, saj je v finalu držala korak z Američani z 12-11. John Urbas je v tretji tretjini znižal prednost ekipe ZDA na šest minut. potem John Mursack Goldender je izenačil v dveh minutah igre, kljub temu, da ni bil izenačen, da bi tekmo poslal v podaljšek 3 na 3.

Ker je Muršak v podaljšku za Slovenijo dosegel tri zadetke v 38 sekundah, Američani niso mogli zadeti na hitri dodatni okvir.

Torej, kaj je šlo narobe z ameriško ekipo?

V tretji tretjini Američani niso mogli zapreti Slovenije brez občutka nujnosti in je bil njihov kljuboval, saj so nasprotniki končno znova vstopili v igro. Ameriška reprezentanca je bila na obupno igro Slovenije nepripravljena in je bila ob koncu tretje tekme vržena v kaos.

Medtem ko ekipa ZDA ni imela končnih sposobnosti, je bil glavni trener Tony Granado na splošno zadovoljen z njihovo predstavo.

Čeprav so bile Granadove besede v teoriji dobre, pa ZDA v tretji tretjini niso dosegle slovenskega tempa. Američani so dve tretjini tekme igrali soliden hokej, a to ni bila palica, potem ko so izgubili tri točke na točke, saj so v finalu prikazali slabo igro.

Jupiter bi zdaj moral zmagati ekipo ZDA

Če pogledamo naprej, bi morali Američani odigrati polno hokejsko tekmo proti Slovaški, ki je Ruse premagala s 3:2 v regulativni zmagi. Slovaška je s tremi točkami na vrhu skupine B, Američani pa so tretji z eno točko, tako da bo moštvo kljub porazu v uvodni tekmi neuspešno regulativno zmago, še vedno odrivalo položaje v korist ZDA.

READ  Popolno norveško praznovanje, do sedem Slovencev

Združene države se bodo v četrtek pomerile s Slovaško ob 22:10 po vzhodnem času, Američani pa morajo zdaj zmagati v tej tekmi, da ohranijo svoje upe na kolajne.