Olimpijske igre 2018: 3 stvari, ki smo se jih naučili iz ameriškega moškega hokejskega poraza proti Sloveniji

Moška hokejska reprezentanca Združenih držav se je potopila v prvo luknjo in začela loviti zlato medaljo na zimskih olimpijskih igrah 2018. V sredo je reprezentanca ZDA padla po dveh golih prednosti pred Slovenijo v tretji tretjini, kar je povzročilo poraz po podaljšku s 3:2 na uvodni dan turnirja.

Ker so ZDA že zgodaj pobrale poraz, so se že uvrstile v uvodni krog. Ni bil tako hud kot šok ob porazu ruske ekipe s 3:2 proti Slovaški v zadnjih minutah finala za reprezentanco ZDA, vendar ni bil najboljši rezultat, ki so ga želeli videti številni Američani.

Ogledali smo si le kakšnih 60 minut in sestavili nekaj sprememb v tej Rock-Tag ameriški skupini s starejšimi igralci in vzhajajočimi zvezdami, a smo že zbrali nekaj informacij o delovanju skupine. Na žalost je tukaj nekaj stvari, ki smo jih o reprezentanci ZDA izvedeli na uvodni tekmi proti Sloveniji.

Reprezentanca ZDA se ne boji ubiti

Ko takšna imena Brian Gionda, Mark Arcobello, In Chris Bork Ne ustrahujte nasprotnih igralcev Aston Mathews ali Shine Costispe je tukaj Kljub temu je ekipa ZDA streljala na uvodni tekmi.

V vseh treh sezonah ekipa ZDA Skupno je zadel 36 strelov v cilj – Samo 24 v prvih dveh tretjinah – in skupno 17 zgrešenih strelov ob koncu regulacije. Američani so, če pogledamo njihove umestitve strelov, večino udarcev držali pod točkami obračuna zaradi nizkega pritiska na Slovenijo – še posebej v prvi tretjini.

Po drugi strani pa je njihova varnost Slovenijo preprečila, ko so lahko izstopili. Ko niso mogli, je 31-letni vratar Ryan Sapolski v prvih 40 minutah izpraznil nasprotnika.

Izvedeli smo tudi imena nekaterih pionirjev, ki so po rezultatih vodili reprezentanco ZDA. Nekdanji New Jersey Devil in trenutni napadalec KHL Brian O’Neill Poraz je ekipi ZDA prinesel dve točki, ker je dosegel prvi in ​​nato drugi gol ekipe. Jordan Greenway, 20-letni nekdanji igralec bostonske univerze, je bil drugi strelec ekipe, saj so ZDA pomagale podvojiti vodstvo v drugi tretjini.

Ekipa ZDA ni mogla združiti treh hokejskih ekip s polnim delovnim časom

Kljub pomanjkanju naraščajoče hrabrosti ali ubijalskega nagona za novoustanovljeno ekipo je ekipa ZDA zaključila v tretji tretjini. Potem ko se je Slovenija v prvih dveh tretjinah umaknila iz zapisnika in zavila v kolono strelov, je izenačila z dvema goloma v 11 skupnih strelih in si izsilila podaljške.

Pri obeh zadetkih je bil močan pritisk pred ameriško mrežo, saj so Slovenci z navadno zmedo uspeli Zapolskemu v kratkem času doseči dva zadetka. Čeprav je ekipa ZDA v prvih dveh sezonah dobro držala vidno črto, je Slovenija zataknila sprednji del mreže in pri tem dosegla dva zadetka.

Nasploh Američani v tretji tretjini niso mogli preprečiti Slovencev pri skokih v skoke. Težko je reči, ali se je njihova kondicija med tekmo zmanjšala, a smrtonosne ekipe ni bilo nikjer videti od prvih dveh obdobij.

Ameriška ekipa razporeja ledeni čas med igralci in mladinci

Po eni tekmi je ekipa ZDA pokazala nekaj moči v procesu postavitve. Starejši obrambni igralci Nova Welch in Matt Kilroy Par z modro črto je bil edini igralec, ki je v prvi tekmi dosegel več kot 20 minut. Oba sta stara 33 let na severu in oba sta vse življenje preživela v seriji NHL in iz nje.

Bilo pa je neverjetno videti James Wisniewski – s 552 tekmami v ligi NHL – je sedmi branilec ekipe, ki je v celotni tekmi odigral le 2:51, v tretji tretjini pa ni bilo snega.

Kar zadeva napad, je O’Neill v tretji tretjini za svojo močno igro v prvih dveh tretjinah namenil več kot pet minut. Gianta in Arcobello sta več minut preživela kot izkušena igralca, medtem ko je ljubljenec na kolidžu Greenway, Ryan Donado, Troy Terry pa je bil med minutažnimi voditelji ekipe ZDA.

Med igranjem v predkrogu bo zasedba Donata, Terryja in Arcobella naravna sila, če bo dobila priložnost, da še enkrat zasije.

Kanada je na prvih zimskih olimpijskih igrah uničila vse v hokeju

READ  Svetovno prvenstvo v hokeju na ledu 2021 - Ruska hokejska reprezentanca pesem Kathyusha uporablja kot himno v športu