Olimpije do pomembne zmage nad oslabljenimi Francozi

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 6. krogu EuroCupa v Stožicah premagali oslabljeni pariški Nanterre 92 s 75:63, ki je v Ljubljano prišel oslabljen zaradi pozitivnih testov na novi koronavirus. Ljubljančani so v tekmo vpisali drugo zmago, izjemno pomembno v boju za uvrstitev med najboljših 16 ekip na tekmovanju. Vodilni Trento je z 89:80 premagal naslednjega tekmeca Cedevite Olympia Bursaspor, ki še čaka na prvo zmago, Gran Canaria pa je zanesljivo izločila Promitheas Patras.

Parižani so v Ljubljano prispeli oslabljeni, zaradi pozitivnih testov na novi koronavirus pa je kar nekaj igralcev ostalo doma, pa tudi glavni trener Pascal Donnadieu. Francoze je tako vodil pomočnik Franck Le Goff, ki je imel na voljo le osem košarkarjev.

V prvi četrtini so ohranili stik s Cedevito Olimpijo, tudi do sredine drugega polčasa, ko so zmaji vodili le s petimi točkami razlike (33:28). Vodstvo Ljubljančanov se je ob polčasu povečalo za 12 točk, nato pa skoraj padlo pod dvomestno številko. Po 40. minutah so domači slavili s 75:63. Največ točk, 17, je zabeležil Rion Brown, ki je dodal še 11 skokov, Ivan Fevrier pa je voz z 23 točkami potegnil za goste.

“Nanterre je v Ljubljano prišel brez štirih košarkarjev in odigral sproščeno tekmo, v kateri ni imel kaj izgubiti. Po dveh tednih brez igre smo bili nekoliko zadržani, manjkal je pretok žoge, vendar smo imeli željo in bili dobri v skoku. Čestitke fantom za zmago, “je po zmagi dejal glavni trener Jurica Golemac.

Njegova ekipa je z drugo zmago naredila odločen korak do preboja med 16 najboljših ekip tekmovanja. Prihodnji teden (ponedeljek, sreda) bodo Ljubljančani odigrali dve turneji v Turčiji, in sicer zadnji Bursaspor. Tam bodo odigrali tudi preloženo tekmo, ki naj bi bila oktobra v Ljubljani.