Olimpija je v zadnjih minutah zatrla odpor večnih tekmecev

Hokejisti HK SŽ Olimpija so v okviru državnega prvenstva na domačem ledu z 2: 0 premagali večnega tekmeca HDD Sij Acroni Jesenice. Oba zadetka so zmaji dosegli v zadnjih šestih minutah srečanja. Prvi po igrišču nasprotnikovega vratarja Žana Usa, drugi pa v prazen gol. Tilen Spreitzer je ustavil vseh 23 strelov železarjev.

Po dobrih dveh mesecih so se večni tekmeci v tej sezoni srečali že petič, prvič v državnem prvenstvu. Tekma bi morala biti na sporedu konec novembra, a se je zaradi sprememb v alpski ligi, ki jih je narekoval covid-19, spremenil tudi koledar domačega prvenstva. Po desetih tekmah ima Ljubljana največ 30 točk, Jesenice odigrali so osem tekem in dvakrat izgubili pri Olimpija nepričakovano proti Triglavu.

V prvih štirih derbijih so železarji dvakrat zmagali (Poletna liga in polfinale pokala Slovenije), enkrat Olimpija (Alpska liga), enkrat pa sta ekipi remizirali (Alpska liga).

Mreža se je zatresla šele v zadnjih minutah

Danes se tako kot na pokalni tekmi v dvorani Tivoli tudi mreže dolgo niso tresle. Torej Tilen trosilnik doma kot Jean Us pri gostih so bili zanesljivi, strelci pa neučinkoviti, tudi nekajkrat z igralcem več. V prvi tretjini so imeli gostje tudi prednost 5-3, a je niso izkoristili, nato pa so bili ob koncu drugega polčasa nevarni, a Žan Jezovšek priložnosti ni izkoristil.

Odločitev je nato padla šele v 54. minuti, potem ko se je tudi v zadnji tretjini že dolgo zdelo, da golov ne bo. Domači dve številčni prednosti niso izkoristili, nato pa je po napaki jeseniške obrambe in igrišča Usa ploščica končala za njim. Po zadetku se je podpisal Gal Koren. Nato so Jesenice tvegale brez vratarja, a je bila minuto in pol pred koncem Ange Ropret zadel nebranjeni gol in potrdil zmago Ljubljančanov.

READ  Zapustil je košarkarje Pino Romano Fondi in odpotoval v ZDA, na Švedsko, v Avstrijo in Francijo.

Olimpija tako po desetih tekmah državnega prvenstva ostaja neporažena, to pa je drugi poraz Jesenic.

“Skozi tekmo smo se res borili. Oba vratarja sta res dobro odigrala igro, na koncu sva imela srečo, dosegla zadetek, mislim, da sva si to zaslužila in zmagala,” je po zmagi dejal Koren.

“Skozi tekmo smo se res borili. Oba vratarja sta se res dobro odrezala, na koncu smo imeli srečo, dosegli zadetek, mislim, da sva si to zaslužila in zmagala,” je dejal po zmagi. Koren.

Kapetan na drugi strani je bil v intervjuju za Hockey TV razočaran Andrej Tavželj, ki je bil tudi tokrat blizu vsaj ene točke: “Odločili smo se, da bomo na začetku nekoliko počakali na Olimpijo, glede na to, da je dobra, tako ekipno kot posamično, in na ta način čakali na svoje priložnosti. Na žalost smo na koncu nič, toda bila je tekma, na kateri je bila odločena ena napaka. Danes smo bili na žalost tisti, ki smo potegnili kratko. Usu ne sme biti žal, ne moreš zmagati brez ciljev. Moral bi stvari postaviti na svoje mesto prej. “

Mladina na Jesenicah

Jeseničani imajo v svoji vrsti nekaj novih obrazov. Moštvu se je pridružil 16-letni štajerski branilec Maks Perčič in 17-letni napadalec Matic turški, ki igrajo v tujini, a so trenutno v Sloveniji zaradi razmer, povezanih z novim koronavirusom. Maks bo z železarji ostal do konca sezone, Matić pa se bo na Finsko vrnil v začetku januarja.

Z ekipo trenira tudi 17-letnik Lan Matija Jan. Sezono je začel v HK SŽ Olimpija pod taktirko očeta Iva Jana, ki se je moral hitro posloviti od mesta glavnega trenerja. Njegov status v ekipi bodo Jesenčani urejali med prestopnim rokom (med 21. in 23. decembrom).

READ  Dinamo Kijev proti FC Barcelona Kdaj in kje iskati

Naslednji derbi v začetku novega leta

Drugi prestavljeni derbi državnega prvenstva bo 2. januarja 2021 na Jesenicah, v alpski ligi pa se bosta tekmeca srečala 2. oznaka 2021 v Ljubljani in 9. marka 2021 na Jesenicah.