OI 2020: Odločene so ženske in moške košarkarske ekipe

Torek, Žreb ekip je gostila FIBA Za 12 držav, zastopanih na olimpijskih igrah 2020 v Tokiu na Japonskem, za ženska in moška tekmovanja v švicarskih MICE. Igre se začnejo 25. julija in končajo 7. avgusta.

Turnir za ženske: skupina B, ZDA, Belgija in Avstralija c

Ekipe v govoru s svetovno lestvico FIBA ​​so tukaj:

Skupina A: Št. 3 Španija, št. 4 Kanada, št. 8 Srbija, št. 19 Koreja

Skupina B: Št. 1 ZDA, št. 5 Francija, št. 10 Japonska, št. 14 Nigerija

Skupina C: Št. 2 Avstralija, št. 6 Belgija, št. 9 Kitajska, št. 22 Portoriko

Kot bi lahko pričakovali, želijo ZDA osvojiti zlato medaljo v kateri koli skupini, to je v tem primeru pr. Francija je edina država, ki lahko v teh razmerah ponudi konkurenčno prednost.

Ker smo v DC, se bomo osredotočili na to, kaj to pomeni za igralce z Washington Mysticsi in mentorji.

Za žensko konkurenco in še posebej za ekipo ZDA je Elena Delle Tone v letih 2012 in 2016 igrala v dveh olimpijskih ekipah za Američane. Pričakujte, da ga boste to poletje videli že tretjič. Tudi Ariel Atkins ima priložnost, da se uvrsti v ekipo, saj je že igral v ameriških kvalifikacijah, vendar je dolg strel, ker so najboljše ameriške atletinje običajno olimpijske in / ali Svetovni pokal Ekipe.

Belgija bo v isti skupini kot Avstralija (skupina C), ki je osvojila bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu v košarki FIFA za ženske 2018. Poglejmo, kako se Emma Miesemon sooča z belgijskimi mačkami proti kolegi mistični Lilani Mitchell in avstralskim Oplom. Mitchell je bil v moštvih svetovnega pokala 2014 in 2018 in bi glede na to moral biti v olimpijskem moštvu V njem naj bi bil lani Če se okužba s koronskim virusom ne pojavi. Pravim, da bi morali obe ekipi priti v izločilni krog.

READ  Ajax - Atalanta (komplet) - RTVSLO.si

Moški: Japonska v skupini C, ZDA v skupini A.

Tu so ekipe za moško tekmovanje:

Skupina A: Št. 1 ZDA, št. 6 Francija, št. 23 Iran, (zmagovalec Viktorije, Kanada št. 7 Grčija, št. 11 Češka, št. 21 Kanada, št. 25 Turčija, št. 28 Kitajska, št. 43 Urugvaj)

Skupina B: Št. 3 Avstralija, št. 22 Nigerija, (št. 9 Rusija, št. 10 Brazilija, št. 14 Hrvaška, št. 17 Nemčija, št. 24 Nemčija, št. 24 Mehika, št. 33 Tunizija) in (št. 5 Srbija, št. 12 Italija, št. 18 Zmagovalec beograjskega Beograda med Portorikom, št. 19 Dominikanska republika, št. 25 Nova Zelandija, št. 35 Senegal)

Skupina C: Št. 2 Španija, št. 4 Argentina, št. 41 Japonska, (zmagovalec v Gaunah, 8. Litva s sedežem v Litvi, št. 13 Poljska, št. 16 Slovenija, št. 20 Venezuela, št. 30 Koreja, št. 32 Angola )

Če natančno spremljate kvalifikacije za moške olimpijske igre, boste opazili, da še ni izbranih zadnjih 12 ekip. Za razliko od trenutnega prvaka v svetovnem pokalu in turnirja za ženske, ki je preživel vsa svoja mesta, kot je Japonska, je bila gostiteljica odločena na celinskem turnirju, kot je ZDA, le nekaj moških tekmovalnih mest pa je bilo določenih na svetovnem pokalu FIFA 2019 v košarki.

Štiri ekipe po šest ekip se še vedno borijo za svoje mesto Te tekme bodo potekale od 22. junija do 4. julija. Večina ekip je iz FIBA ​​Europe, najboljše celine za moško košarko glede na uvrstitve.

Napadalec Washingtonskih čarovnikov Rui Hashimura je v svetovnem pokalu 2019 igral za Japonsko in kot eden najslavnejših športnikov države bo v olimpijski reprezentanci brez poškodb. Japonska bo v isti skupini kot Španija, trenutni prvaki svetovnega pokala in Argentina.

READ  Boeing: 777-ih za pristanek z eksplozijo motorja na Denverju | Nacionalne novice

Kar zadeva ZDA, so v svetovnem pokalu zasedle sedmo mesto in se potegovale za mesta na teh turnirjih, za nekaterimi ekipami, ki uradno niso na olimpijskih igrah. Toda Američani so se vseeno uvrstili na tekme, saj so se uvrstili na drugo mesto med vsemi ekipami FIBA ​​ZDA. Argentina je na svetovnem prvenstvu zasedla drugo mesto in je “zmagovalka” FIBA ​​ZDA.

Skupina A bo v prepiru, ko bo ameriška ekipa igrala proti Franciji, ki jo je premagala v četrtfinalu svetovnega pokala 2019. Čeprav ima Amerika več talentov za moško košarko, mnogi najboljši ameriški igralci lige NBA na olimpijskih igrah ne igrajo. Letos bo težko, a ne nemogoče za igralce v reprezentancah Finale NBA Igrajte v Tokiu zaradi trenutne sezone, ki se konča z julijem.

Glede na poročilo, objavljeno februarja 2020, sta Bradley Peel in Russell Westbrook uradno veljala za mentorja ameriške moške ekipe. Vodiči skoraj zagotovo niso dokončni, ker imajo morda dobre možnosti za sestavo ekipe. Westbrook je bil del ameriške ekipe, ki je leta 2012 osvojila zlato medaljo, vendar Peel še ni uradno sodeloval v mednarodnem športu starejših.

Ali je olimpijske igre mogoče odpovedati zaradi virusa korone?

Obstajajo poročila, da bodo olimpijske igre morda odpovedane, zato je to mogoče.

Vendar to še ni uradno. Torej za zdaj predvidevamo, da igre sicer potekajo. Ker se trenutna sezona NBA pogosto igra pred manj stadioni z navijači, je nerazumno misliti, da se lahko olimpijske igre v Tokiu igrajo pred praznimi tribunami.