Obnovi zadnjih 48 ur pravega Salt Lakea

Na poti na nedeljsko popoldansko tekmo je Real Salt Lake zapustil niz bolečih domačih izgub. Če bi zmagali proti San Jose Earthcakes ali Portland Timbers, bi se ta ekipa uvrstila v končnico in imela celo možnost v domači končnici. Ekipa je izgubila obe tekmi, kar je ogrozilo Realove posezonske upe. Tudi če so pod črto končnice, bodo, če zmagajo na poti proti Sporting Kansas Cityju, v končnici.

To so storili.

To je bila dramatična tekma, saj se je RSL iz svojega sistema 3-5-2 preusmeril na bolj poznan 4-2-3-1, ki je deloval pod vodstvom nekdanjega glavnega trenerja Freddieja Juareza. Ta sprememba, ki jo je prinesla vrnitev starejšega centra Marcela Silve, je RSL zagotovila bolj obrambno zaščito kot nedavne tekme. Ekipa se je soočila z napadom Sportinga, a je za zmago potrebovala gol. Nadomestki začasnega glavnega trenerja Pabla Mastronija so pripeljali Real do vodstva s 3-5-2 in ekipi dali več iskrice.

Potem pa gol igra. V 5. minuti pomanjkanja časa je krilni igralec Justin Merem s kolesom poskušal zabiti žogo v mrežo, a je bil njegov strel mehak. Vendar je talisman RSL Tamir Grelach lahko podal žogo mimo vratarja SKC Tima Melia in zapečatil zmago. To je bil neverjeten konec igre in ustvaril končnico RSL.

Ta gol ni edina igra na tekmi. Sporting Kansas City bi moral dobiti enajstmetrovko s previjanjem ure v nekaj minutah, ko je Justin Claude z žogo z žogo prebil v kazenski prostor in preprečil napad ljubljenega Rogerja Espinose navijačev RSL. Namesto da bi priporočil pregled, uradnik VAR incidenta ni ocenil kot prag za jasno in očitno napako. Po tekmi se je trener SKC Peter Worms razjezil in razčistil svoje misli o sodniku. V redki potezi je bil PRO izdan Poročilo V ponedeljek je dejal, da so naredili napako in da je treba incident ponovno preučiti in KC kaznovati.

READ  Kvalifikacije za svetovno prvenstvo v nogometu 2022: Hrvaška naj bi se odprla proti Sloveniji

Športni navdušenci Kansas Cityja so na družbenih omrežjih izrazili svoje razočaranje, nekateri pa pravijo, da bi bilo treba turnir znova izvesti. Če bi Sporting premagal tistega PK, bi to dramatično spremenilo igro, še posebej v 90. minuti, ko se je zgodila odbojka. Z neuspehom RSL bi LA Galaxy šel v končnico. Galaxy je, tako kot RSL, potreboval uspeh, da si je zagotovil vstopnico v končnico. LA je remiziral z Minnesota United in se s tem remijem uvrstil v končnico. Ta rezultat razočara navijače Sporting Kansas City in LA Galaxy s Clotovim rokometnim ne-klicem. SKC je na Zahodu končal na tretjem mestu, a je morda z zmago končal na prvem mestu. Čeprav nobena tekma ni bila pravilno odigrana, je varno reči, da je imel RSL srečo pri tem, kako je šlo (in, kot so mnogi poudarili, klici v Kansas Cityju niso šli vedno).

V ponedeljek popoldne je Real Salt objavil podrobnosti tekme končnice proti Saundersom v Lake Seattlu. V torek, 23. novembra, bodo igrali proti Saundersu na Lumenfieldu v Seattlu v Washingtonu. Njihova igra naj bi se začela ob 8:30 MT za nacionalno oddajo na FS1 in FOX Deportes v Združenih državah.

Na nedeljski tekmi je kapetan Albert Ransack v sezoni 2021 odigral 3045 minut, s čimer je premagal največ minut, kar jih je igralec RSL odigral v eni sezoni. Tamir Grelach in Andrew Brody sta prejela priznanja za ekipo MLS, Kreilach pa je ta teden zmagal v MLS Playerju.

Nazadnje je Alberta Rusnoka izbrala slovaška reprezentanca v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 11. in 14. novembra, kjer se pomerita s Slovenijo oziroma Malto.