Ob Teksasovi podpori Dončića proti EuroBasketu 2022

Slovenska košarkarska reprezentanca je z zmago proti Ukrajini (84:73) na krilih Jakea Blažiča, Jordana Morgana in Luke Rupnika v Ljubljani odprla kvalifikacijski “balon”, prvi zvezdnik Luka Dončić pa je kot navijač ponudil podporo samo na daljavo. zmagovalni prvenec selektorja Aleksandra Sekulića in naredil velik korak proti EuroBasketu, pri čemer sta v igri pokazala dva različna obraza. V prvem polčasu je navdušila s svojim borbenim in ekipnim nastopom ter ustvarila tudi zadostno prednost, da je slabši drugi polčas ni pokopal.

“Naša naloga bo prekiniti povezavo med centri in zunanjimi igralci. Prisiliti jih moramo v napake. Pomemben bo tudi skok,” je dejal in poudaril svojo napadalno energijo in ekipno kemijo. Aleksander Sekulić. Po samo nekaj minutah igre se je lahko zadovoljno nasmehnil. Tako obrambne in predvsem motivirane Slovenije že dolgo nismo videli. Mogoče tudi od EuroBasketa 2017. Morda v tem ritmu ni trajala celotna tekma, a zaloga prednosti z mirnimi rokami v zadnjih minutah je zadostovala za pomembno zmago. “Tudi fantje so me s svojim pristopom nekoliko presenetili. Odziv je bil odličen. Bilo je, kot da bi jaz imel deset košarkarjev, oni pa dva. V drugem polčasu nam je zmanjkalo energije. Seveda tudi Ukrajina ni slaba ekipa . Imajo nekaj dobrih igralcev. Našli so način, kako nas ustaviti. Igra naše ekipe ni bila več tako izrazita. Vendar je zmaga zaslužena, “je črto pod svojo prvo tekmo kot prvi mož reprezentance potegnil Sekulić.

Slovenija do druge zmage na treh kvalifikacijskih tekmah.

Plus 31 že v prvem polčasu

Uvodnih 6: 0 še zdaleč ni zavajalo. Z odličnimi dirigentskimi utripi Luke Rupnika, odlično delo Jordana Morgana v Jake Blažič je domača izbrana vrsta razvijala navdihujoče igra z veliko energije, ki se je zrcalila tudi v sodelovanju s klopi. Selektor je uporabil tudi taktiko pogostih menjav, s katerimi je skušal ohraniti in dvigniti ritem. Po samo šestih minutah igre so po dveh točkah Ed Murić Slovenci so vodili z rezultatom 24: 2. Z superiornostjo v skoku, vztrajnostjo v obrambni agresiji in hitrimi podajami z najrazličnejšimi zaključki Ukrajinci niso našli orožja. Še več, prednost Slovenije se je še povečala in po trojki Blažiča v 15. minuti je bilo že neverjetnih 31 točk (42:11).

READ  Konec je: James je "počil" mehurček

Že do osrednjega odmora so varovanci Ainarsa Bagatskisa vendar je uspelo vzpostaviti ravnotežje, ohladiti domačine in nekoliko zmanjšati vrzel (28:50). Zategovanje zanke so nadaljevali z nekaj divjimi akcijami in meti z distance tudi v tretji četrtini. V 27. minuti je domača prednost padla na dvanajst točk (44:56), kar je bilo tudi nekakšen alarm. Strelsko postojanko sta prekinila Rupnik in Alen Hodžić, ki je svoje soigralce spet poosebil z utelešenjem borbenosti.

Ker pa je Sekulićeva ekipa nasprotniku dovolila igro, kljub večji zavzetosti ni mogla prevzeti polne žaljive pobude. Ukrajinci so v zadnji četrtini celo padli krepko pod deset točk (73:80), a jim je za popoln preobrat zmanjkalo ne le časa, temveč tudi kakovosti. Rupnik, Blažič, Murić, Morgan in Hodžić so predvsem vroči finale le preprečili s svojo individualno kakovostjo.

Matic Rebec in družba v nedeljo nad Avstrijo

Stopite do EuroBasketa

Po drugi zmagi na treh kvalifikacijskih tekmah zdaj Slovenija, za katero je tokrat poskušal tudi igrati Luka Dončić, klubskega dovoljenja pa ni prejel, zato je naravnost iz Teksasa poslal dobre misli, nov delovni večer že čaka v nedeljo, ko se bo v Stožicah pomeril z Avstrijo. S pričakovano zmago bi si že zagotovil vstopnico za EuroBasket 2022, ki jo bodo gostile Gruzija, Češka, Italija in Nemčija. Slovenci bomo v vlogi branilca naslova.

“Začetek je bil res odličen. Še posebej v obrambi. To je bilo ključno za končno zmago. Naše delo še ni končano. Proti Avstriji moramo pokazati svoje. Naš cilj je seveda uvrstitev na evropsko prvenstvo,” je dejal Blažič, ki je tekmo končal. z dvojnim dvojčkom (23 točk, 10 skokov).

Z njim se je strinjal tudi Rupnik, ki je igral vlogo prvega organizatorja igre. “Začetek je bil res odličen. Razumljivo je, da smo takrat nekoliko padli. Vendar mislim, da zmaga ni bila vprašljiva. To je le polovica dela. Še vedno moramo premagati severne sosede. Ne bo lahko. Imamo pa nekaj takšnih izkušenj. Najprej regeneracija., Potem tema, «pravi idrijski organizator igre.

READ  Dragić: Finale mi veliko pomeni. Sem sem prišel, da nekaj osvojim.

Slovenija: Ukrajina, slovenska košarkarska reprezentanca

Slovenija : Ukrajina 84:73 (33: 9, 17:19, 13:19, 21:26)

Dvorana Stožice, gledalcev ni, sodniki: Sahin (Italija), Yilmaz (Turčija), Velikov (Bolgarija).

Slovenija: Rebec 2, Rupnik 12 (5: 6), Murič 10 (3: 3), Blažič 23 (7:10), Kosi 4, Hrovat 2, Morgan 13 (3: 4), Hodžić 9, Mahovič 2, Lapornik 7 .

Ukrajina: Lukashov 3, Sundel 14 (3: 3), Lipovij 2, Bobrov 11 (3: 4), Pavlov 4, Kravcov 11 (1: 1), Sanon 13 (2: 2), Herun 15 (3: 4).

Proste tarče: Slovenija 18:23, Ukrajina 12:14.
Srečal se za igre: Slovenija 29:66, Ukrajina 28:59.
Vrgel za tri točke: Slovenija 8:28 (Hodžić 3, Blažič 2, Rupnik, Murič, Lapornik), Ukrajina 5:15 (Sanon 3, Šundel, Lukašev).
Skakanje: Slovenija 40 (26 + 14), Ukrajina 29 (23 + 6).
Osebne napake: Slovenija 22, Ukrajina 22.