Norveška je spet na vrhu lestvice medalj na zimskih igrah

PEKING: Norveška bo na vrhu lestvice medalj na drugih uspešnih zimskih olimpijskih igrah z Nemčijo na drugem mestu, glede na končne projekcije Nielsenovega Gracenote pred igrami v Pekingu.

Norvežani, ki so v Pyeongchangu osvojili 14 zlatih in rekordnih 39 medalj, naj bi ta seštevek dvignili na 21 zlatih in skupno 44 ulov.

Ključ do prevlade Norveške bo njihov nastop v smučarskem teku in biatlonu, v teh športih pa napovedujejo 28 medalj.

Predvideva se, da bosta Nemčija in ruski olimpijski komite (ROC) domov odnesla po 30 medalj, a z 11 zlatimi proti 10, ki jih ima ROC, bodo Nemci v vrsti, da ponovijo drugouvrščeni cilj v Pyeongchangu.

Ruski športniki, ki tekmujejo pod zastavo svojega olimpijskega komiteja zaradi dopinških sankcij, naj bi izenačili svoj prejšnji najboljši rezultat na zimskih olimpijskih igrah iz Sočija leta 2014.

Združene države naj bi končale na četrtem mestu na lestvici s sedmimi zlatimi, kar je manj kot leta 2018 z devetimi, vendar bi bilo to dovolj, da ponovno uveljavijo svojo premoč nad Kanado.

Kanadčani so zmagali na 11 tekmovanjih v Pyeongchangu in končali nad svojimi severnoameriškimi sosedi, vendar naj bi s šestimi zlatimi v Pekingu padli s tretjega na peto mesto.

Gracenote uporablja podatke z olimpijskih iger, svetovnih prvenstev in svetovnih pokalov za podajanje statističnega modela, ki napoveduje najverjetneje dobitnika zlate, srebrne in bronaste medalje na vsakem dogodku.

Gostiteljica Kitajska naj bi končala na 12. mestu s šestimi zlatimi in skupno 13 medaljami, kar bi bile njihove najuspešnejše zimske olimpijske igre.

Pričakuje se tudi, da bo Japonska izboljšala svoj prejšnji rekord s 13 medaljami z 19, medtem ko bi Južna Koreja lahko domov odnesla le sedem medalj, manj kot 17 v Pyeongchangu.

READ  Bližnji vzhod Monitor - Rusija presenečena nad prizadevanji za povezovanje sodelovanja z Etiopijo na renesančnem jezu

Gracenote pa je dejal, da so ocene medalj za azijske države morda nižje zaradi neaktivnosti športnikov v številnih športih v sezoni 2020-21 zaradi pandemije COVID-19.

Igre v Pekingu potekajo od 4. do 20. februarja.