Norveška je osvojila prvo medaljo v zgodovini evropskega moškega rokometnega prvenstva

Norvežan Harold Reykind na tekmi za bronasto medaljo za moško evropsko rokometno prvenstvo proti Sloveniji v Stockholmu © Getty Images

Norveška se je v zgodovino zapisala s prvo medaljo na evropskem rokometnem prvenstvu za moške po zmagi na tekmi za bronasto medaljo proti Sloveniji v Stockholmu z 28 do 20.

Najboljši rezultat za državo pred to tekmo je bilo četrto mesto leta 2016, kjer jih je premagala Hrvaška.

Vodilni, ki so imeli ob polčasu v areni Tele2 solidnih 12-9 prednosti, so stopnjevali intenzivnost in hitro vodili devet točk, ko se je Slovenija borila za ohranitev rezultata nasprotnika.

Slovenija je v finalu četverice končala drugič, zdaj pa je izgubila obe medalji.

Najboljši strelec turnirja Sander Sachosen je svojemu seštevku na Norveškem dodal štiri zadetke, na tekmi je dosegel 65 golov, največ golov pa je dosegel Magnus Jundal s sedmimi nastopi.

Norveška praznuje po osvojitvi bronaste medalje na evropskem rokometnem prvenstvu za moške © Getty Images

Finale med Španijo in Hrvaško bo jutri v švedski prestolnici, uvrstitvene tekme bodo danes.

Prej v končnici na petem mestu je Nemčija tesno držala Portugalsko.

Ob polčasu je Nemčija povedla s 14: 13 in končala z 29: 27, Julius Cohen pa je dosegel najvišji rezultat v šestih tekmah.

Portugalsko šesto mesto zaznamuje najboljšo državno predstavo na evropskem rokometnem prvenstvu za moške, ki se je vrnila prvič po letu 2006.