Norveška bo na otvoritvenem dogodku na svetovnem prvenstvu v biatlonu leta 2021

Na otvoritveni prireditvi prvakov leta 2021 na slovenski Boključi je Avstrija osvojila srebro, Švedska pa bronasto.

Norveška je v sredo (10. februarja) v mešani štafeti z zlatim odličjem začela svetovno prvenstvo v biatlonu 2021.

V tem primeru sta se dva moška in dve ženski iz vsake ekipe pomerila na štirih ločenih dirkah po 7,5 km na progi v Boključi v Sloveniji.

Za skandinavce na svetu je to tretja zaporedna zmaga po zmagah v Osterchandu leta 2019 in Andols-Underselvi leta 2020.

“Imam čudovite člane ekipe, to mi je olajšalo, zato sem vesel, da danes nisem vse pokvaril. Marte Olspu Royceland Povedal IPU TV.

Royceland je osvojila svojo 10. svetovno zlato medaljo, na lestvici najboljših svetovnih naslovov med ženskami pa je le Elena Kolovina.

Norvežani so bili na prvem in drugem mestu na lestvici moških in žensk in so bili favoriti pred dirko in so nadzorovali dogodek, potem ko so si v drugem krogu priigrali udobno vodstvo prek svojega zvezdnika Johannesa Thingnesa Po.

Dirka je potekala, ko se je temperatura v meglenih razmerah približala 0. C..

V prvem prestopu po treh krogih Belorusija Anton je bil pred nekaj sekund vodja presenečenja z Smolskyjem, poleg Francije z Emilian Jacqueline in Norvežanko Sterlo Holm Lagride.

Potem so bili moški številka ena na svetu Pojdi Norveška je povedla 39 sekund pred Francozom Quentinom Fillonom Mailetteom. Ukrajina in Kanada sta zaostajali 55 sekund.

V oddelku za ženske Drill Eckoff Na strelišču je naredil le nekaj zgrešenj in Norveška je v zadnji izmenjavi povedla Julija Digima Za Ukrajino sta se 39 sekund zaostajali Švedska in Avstrija, za tretje mesto pa 18 sekund zaostanka. Francija je po osupljivem strelskem nastopu utrujene Aeneas Chevalier-Bouchet izpadla na peto mesto.

READ  V obrambo Meghan tudi Monica Lewinsky: Javno žalovanje lahko nekomu pomaga

Kljub trem napakam v zadnjem strelišču so ženske vodilne v svetovnem pokalu IPU Marte Olspu Royceland Končal je delo za Norveško, ko je ciljno črto prečkal s skupnim časom 1:20:19.

Avstrija je končala na drugem mestu, 27 sekund prej, Švedska pa je na tretjem mestu premagala Ukrajino. Francija je peta, Italija, ki je lani osvojila srebrno medaljo, pa šesta.

Svetovno prvenstvo v biatlonu 2021 se bo nadaljevalo v petek, 12. februarja, z 10 km moških.