Nogometna Hrvaška je izgubila proti Slovaški z 2:2

Hrvaška je uničila njihove upe, da se bo uvrstila na svetovno prvenstvo 2022, potem ko je v ponedeljkovem obračunu v skupini H remizirala s Slovaško z 2:2. Rusi, ki imajo na osmih tekmah 19 točk, so premagali Slovenijo z 2:1 in dvakrat od zadaj proti Slovakom premagali Hrvaško, pozno po preizkusu VAR pa so zadeli gol.

Tako Rusija kot tudi podprvakinja svetovnega prvenstva 2018 Hrvaška sta si zagotovili vsaj uvrstitev v končnico, saj tretjeuvrščena Slovaška nima možnosti za uvrstitev med prva dva z 10 točkami. Krilni igralec Evan Shrons je Slovake popeljal v vodstvo v 20. minuti, preden je pet minut pozneje izenačil Andrzej Gramaric, preden so gledalci ob polčasu prek Lucasa Haraslina udarili nazaj.

Kapetan Hrvaške Luka Modrić je izenačil v 71. minuti s prostim strelom, nato pa je bil rezervist Nikolai Vlašić v 83. minuti zavrnjen za zmago, ker je bil njegov poskus od blizu zavrnjen zaradi prekrška. Hrvaška se nato seli na Malto, Slovaška pa Slovenijo in Rusija 11. novembra gosti Ciper. (Spisal Joran Milosevljevic; Montaža Prita Sarkar)

(Te zgodbe ni uredilo osebje Dev Discourse in je bila samodejno ustvarjena iz Syndicated Feed.)

READ  Ruska ekipa se bo maksimalno potrudila na svetovnem prvenstvu v rokometu za moške v Egiptu leta 2021 - Sport