Nogomet: Tottenham vstopi med prvih šest z gladko zmago nad Brentfordom, Football News & Top Stories

LONDON (Reuters) – Novi trener Antonio Conte je užival v drugi zaporedni domači zmagi v Premier League, ko je Tottenham Hotspur v četrtek (2. decembra) prebil težak teden s prepričljivo zmago z 2:0 nad Brentfordom.

Ben Davis je z glavo odbil od Brentforda Sergeja Kanosa in gostiteljem zagotovil zgodnje vodstvo, Son Hyung-min pa je poudaril njihovo premoč, ko so v 65. minuti povedli z 2:0.

Sramota čez teden dni Poraz v skupinskem delu Lige Evrope Slovenske gobe NS Mura in štiri dni pozneje prestavljene zaradi snega po brezplodnem izletu v Burnley.

Visok tempo proti ekipi Thomasa Franka bi moral prinesti več golov, vendar je bila noč za Tottenham zadovoljiva kljub težavam Harryja Kanea v ligi.

Spursi imajo 22 točk na 13 tekmah, Brentford pa je zdaj 12. s 16 točkami prednosti pred nasprotniki z zmago na londonskem derbiju.

To je bila precej odmerjena zmaga nad Tottenhamom na domačih tleh proti Leeds Unitedu.

Ta tekma je bila grozna, preden je Tottenham v prvem polčasu odgovoril z veliko boljšo drugo 45 minuto, medtem ko je nadziral preostanek tekme proti Brentfordu.

To je odgovor, ki ga je Conte zahteval po njegovih ostrih besedah ​​po izgubi zadnjega diha v Sloveniji.

“To je bila dobra predstava proti nevarni ekipi,” je dejal Conte.

»Vesel sem, ker sem videl veliko predanost in dobro zanimanje igralcev.

“Bila je dobra reakcija (po prejšnjem tednu). Iz poraza se veliko naučiš, zdaj pa moraš razmišljati o drugi tekmi Premier League v nedeljo (proti Norwich Cityju).”

Tottenham je bil od začetka na sprednji strani in je bil prisiljen dobro obraniti Lucasa Maura Alvara Fernandeza.

A gostiteljem ni bilo treba dolgo čakati, saj je sin zlahka premagal zaščitnika na levi strani in prišel iz kanoša, preden je žoga zadela zadnji del mreže in Davisu prestregel vratnico.

READ  V košarki se pritožujejo nad lastnimi olimpijskimi igrami

Brentford, ki je bil zelo počasen, ni mogel preizkusiti Huga Lorisa pred polčasom.

Kane bi moral zadeti v drugem polčasu.

Napadalec je v tej sezoni dosegel le en ligaški gol in blesti skozi udarnega partnerja Suna.

Tottenham je dobil duška, ko je Kane podal Sergia Reguila na levi strani, španski bočni branilec pa je vstopil v prostor, preden je zadel za Sona, preden je dosegel svoj peti ligaški gol v sezoni.

Brentford je pozno ponudil malo večjo grožnjo, a Tottenhamova obramba je bila relativno nemotena.