Nogomet: Tottenham v Evropski konferenčni ligi ponižuje slovenska Mura

Šport

Tottenhamov Harry Kane je po porazu svoje ekipe pohvalil slovensko publiko. Fotografija / kartuša

Tottenham je v petek v konferenčni ligi Europa prepustil 10 točk ob porazu proti slovenski NS Muri z 2:1, zaradi česar je londonski klub v nevarnosti izstopa iz tretjega ranga.

Mura v mestu z 11.000 prebivalci do danes še nikoli ni zmagala v konferenčni ligi. So med najnižje uvrščenimi v ligi in pred desetletjem niti enega kluba.

Če želite poudariti položaj kluba, se uvršča na 378. mesto med evropskimi klubi, skupaj z Agrington Stanleyjem, Cheltenham Townom in Killinghamom; Vsi trenutno tekmujejo v angleški ligi One.

Poraz je velik udarec za novega trenerja Tottenhama Antonia Conteja, ki bi ga zdaj lahko odpustil, če bi v finalu izgubil proti Muri Widese Arnhem.

Mura je izgubila prve štiri ekipne tekme, napredovala pa je v 11. minuti, ko je Tommy Horvot zadel z notranje strani mreže. Tottenham je bil favorit za zmago v prvi izvedbi turnirja, nato pa je bil Ryan Sezekon v 32. tekmi izključen z drugim rumenim kartonom.

V 72. igri je Harry Kane izenačil pod ozkim kotom, a je Tottenham po nepotrebnem dal Muri priložnost, da se pomeri z njim v zadnjih sekundah.

Za Muro je štiri minute po zaustavitvi pri Mariboru zadel Amadez Marosa, ki je s strelom odbil hiter protinapad in zadel v mrežo.